Anasayfa » Haber » Uluslararası nakliye firmalarına bilgilendirme toplantısı yapıldı

Uluslararası nakliye firmalarına bilgilendirme toplantısı yapıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

19320 (Copy)thi-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Uluslararası Karayolu Taşımacılık Birliği (IRU) tarafından düzenlenen seminerde, TTSO üyesi uluslararası nakliye firmalarına gündemde olan uygulamalar hakkında bilgi verildi.

TTSO’da düzenlenen toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, IRU, TOBB ve Kazakistan Gümrük Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Seminer çerçevesinde, muhtelif bölgelerde Trans-Hazar geçişiyle önemli hale gelen IRU TIR EPD (Elektronik Ön Beyan Uygulaması) hakkında detaylı bilgi verildi ve Kazakistan Ön Beyan Uygulaması tanıtıldı.

Seminerde, TIR Karnesi sahibi firmaların ücretsiz olarak kullandığı ve hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlayan IRU TIR EPD sistemindeki son uygulamalar anlatıldı. Ayrıca son dönemlerde Kazakistan Aktau Limanı’nda yeni uygulamaya giren Kazak ön beyan uygulaması hakkında TOBB’a bildirilen bir takım sorunların çözümü için görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından Kazak temsilciler, Türk gümrük yetkilileri, TOBB ve TTSO personelinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

TTSO Ticaret Müdürü Sabri Küçük, toplantıya 28 firma temsilcisinin katıldığını ve sorunlarını yetkililere aktardığını belirtti.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tiski 18 İlçede 290 Personelle Görev Yaptı

Pdf OluşturYazdırthi – Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da görev başında ...

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Alzheımer ve Parkinson Hastalıkları İçin İki Yeni Mobil Uygulama

Pdf OluşturYazdırthi – Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde evinden ...

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Koronavirüsten Korunmak İçin Göz Sağlığınıza Da Dikkat Edin

Pdf OluşturYazdırthi – Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs, gözlerden de bulaşabiliyor. ...