Anasayfa » Köşe Yazıları » Oküler (Göz) Plastik Cerrahisi

Oküler (Göz) Plastik Cerrahisi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

PLASTİK CERRAHİSİ
Oküler (Göz) plastik cerrahisinde güneş karabulutlarından  sıyrılarak net biçimde kendini göstermeye başlamıştır.
Oküler plastik cerrahisinin hedef dokuları göz yuvarlağının  kendisi değil,destekleyici  ve bağlaşıkları,ekleridir,göz plastik cerrahisinin tam olarak rol olmadığı daha önceki zaman aralığında göz kapakları,kaşlar, kirpikler yüz ve  alın derisi hastalıkları plastik cerrahların kuyumcuların ilgi   alanındadır, bu ilgi halen kısmen devam ediyor.
Artık göz plastik cerrahisi geldi” hak geldi batıl zail oldu”  Oküler plastik cerrahisinin tek uğraş alanı göz kapağı pörtlemeleri  sarkmaları  torbalamaları ve düşündürdükleridir.
Eski  meteoroloji ve yaklaşımlarla etkili sonuç elde  edilemediğinden yada  tatmin edici sonuç  elde edilemediğinden insanların diline yerleşen bıçak vurdurursan hastalık azar,kansere çevirir şeklindeki yanlış çıkarsamalar yeni  tekniklerle tama yakın olarak ortadan kaldırılmıştır.
Göz plastik cerrahisi konusunda müthiş  mahalle baskısı var,bayanlar için ne gerek var seni alan aldı, bu tutmasa “boğulursan büyük gölde boğul” şeklinde yüksek maliyetli  tedavilere yönlendirerek maliyet yönünden tedaviden kaçırtılmaktadır.oysa Oküler plastik cerrahisinin boğulma ile değil tersine “dirilme” ile bağlantılandırılması gerekir,yaşam sevinci ile alakası vardır.İnsanlar birbirlerini aşağıya çekerek ben mutlu  değilim sende olma  şeklinde tatmin aramaktadırlar,böylece birbirlerinin yaşam standardı  primat seviyesine indirilmeye çalışılmaktadır.
Şu anda hastalarımızın epeyce kısmı Akçaabat,hatta Trabzon dışından gelmektedir.Erkekler   Oküler plastik cerrahiye kadınlardan daha çok  duyarlılık göstermektedir,tedavide şans faktörüne yer yoktur, tedavi bilimsel sonuç ilişkisine göre tasarlanmaktadır, şimdiye kadar ki hastalarımızda da böyledir,
Dr. Ethem Coşkuner “ liverpool cerrahi okulu” teknikleriyle göz kapaklarındaki sarkmalar,kapak düşüklükleri,torbalanmalara müdahale  etmekte olup ileride daha detaylı bilgiler   verilecektir .

Türk insanının da   Oküler plastik cerrahisinin nimetlerinden faydalanacağı, giyimine,arabasına verdiği değeri kendisinden esirgemiyeceğini hayata yeniden gülümseyeceğine inanıyorum .

Trabzon sokaklarında oküler plastik cerrahisini hastası olan bayanlar ve baylar görüyorum. Oküler plastik cerrahisini kendilerine büyük bir fark oluşturacağını öz güvenlerini  geri getirerek genç yaşlarına geri dönüşü sağlanacaktır.
Trabzon /Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinde kendini   gençleştirmek isteyen hastalara tedaviler yoğun şekilde devam etmektedir.
Dr. Ethem Coşkuner kapak bozuklukları, yüz tümörleri ve yanık şekilleriyle aranıza mesafe koyun diyor.

Hakkında Oprt. Dr. Ethem Çoşkuner

Oprt. Dr. Ethem Çoşkuner
x

Check Also

Araklı’da Hasar Tespit Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Araklı’da Hasar Tespit Çalışmaları Masaya Yatırıldı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ...

İsimlerini altın harflerle yazdıracaklar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin Yaz Futbol Okulu’nun açılışında konuşan Başkan Ahmet Metin Genç, ...

Trabzon’da medikal ve sağlık sektörüne Ürün Takip Sistemi anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda medikal sektörü ve sağlık sektörü ...

Fındık İhraç Rekortmeni Listesinde Trabzon’da Faaliyet Gösteren 5 Firma Yer Aldı

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM) tarafından açıklanan, Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçısı 2018 listesinin ...

Arabuluculuk sistemi, iş ve ticari davalarda zaman kaybını önlüyor

Pdf OluşturYazdırthi –  İşçi – işveren arasındaki davalar ve ticari uyuşmazlık davalarında arabuluculuk sisteminin kullanılmasının ...