Anasayfa » Haber » Trabzon, Mehmetçikle El Ele

Trabzon, Mehmetçikle El Ele

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Valiliği ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Mehmetçikle El Ele” Programı, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda icra edildi. Program kapsamında Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, geliri Mehmetciğe aktarılmak üzere düzenlenen kermes, yoğun ilgi gördü.

TRABZON HER ZAMAN ÖN PLANDA OLMUŞTUR

Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda katılımcılara seslenen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon’un vatan sevgisi ile her zaman ön planda olduğunu ifade etti. Ustaoğlu, “Trabzon demek ‘millilik’ demek, Trabzon demek ‘yerlilik’ demek, Trabzon demek ‘vatanperverlik’ demek, Trabzon, bayrak sevgisi ile ezan sevgisi ile hassasiyeti ile her zaman ön planda olmuştur. İşte bugün burada da ülkemizin geçirmiş olduğu bu anlamlı süreçte güzel bir mesaj vermek adına Trabzon’daki sivil toplum kuruluşlarımız, özellikle hanım efendilerin himayesinde güzel bir organizasyondayız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

‘TÜRK ASKER DOĞAR’ SÖZÜNÜ YAŞIYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman ise konuşmasında Türk milletinin, daima ümmetin emrinde olduğuna dikkat çekti. Türk milletinin asker bir millet olduğunu kaydeden Ataman, “Hani derler ya, ‘Türk asker doğar’ diye, işte bunun güzel bir örneğini burada yaşıyoruz. Bu organizasyonun katılımcılarına ve izleyicilerine baktığımızda, şehit kanı ile vatan yaptığımız bu toprakların alın teri ile vatan kalmasını sağlayan insanlarımızın emeklerini ayakta alkışlamamak mümkün değil” diye konuştu.

ÜMMETİN EMRİNDE OLAN BİR MİLLETİZ

Başkan Vekili Ataman sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Dün bir başka ülkemizin büyükelçisi ile beraber, Katar büyükelçisi ile konuşurken, Katar’ın Türkiye’ye katkılarından bahsetti. Bende kendisine, katar hiçbir şey yapmasa bile ‘biz, Yemen’de, Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da olmak zorundayız’ dedim. Çünkü bu bizim mecburiyetimiz. Biz millet olarak, ümmetin emrinde olan bir millet olduğumuzu bilerek yaşıyoruz. Biz her hâlükârda, kendi güvenliğimiz için olmasa bile Suriyelilerin güvenliği için Barış Pınarı Harekâtını yapmak zorundaydık. Şehitlerimize rahmet diliyoruz, gazilerimize acil şifa diliyoruz. Millet olarak onların yanında olduğumuzu göstermek için Trabzon’da bu organizasyonun yapılmasına emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Protokol konuşmalarının ardından fotoğraf sergisi ve etkinlik çadırlarının gezilmesi ile programa devam edildi. Programda, çocuklar Mehmetçiğe şiir ve mektup yazarken, Mehmetçik konulu resim çalışması yapıldı. Alanda oluşturulan Mehmetçik maketi ile katılımcılara Türk askeri ile hatıra fotoğrafı çekilme imkânı sunuldu. Ayrıca Mehmetçik’e destek amacıyla kermes düzenlendi.

Trabzonluların yoğun ilgi gösterdiği programda, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman’ın yanı sıra; AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ortahisar Kaymakanı Tolga Toğan, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ile kamu kurumları ve STK’ların yetkilileri hazır bulundu.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Büyükşehir’den Trabzon’a Dev Tesis

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ilçesine bağlı Bulak Mahallesi’nde yapımı ...

Başkan Zorluoğlu’ndan Hemşehrilerine Teşekkür

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ramazan Bayramı boyunca uygulanan sokağa çıkma ...

Video Bağlantılı Bayramlaşma

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ...

Tiski 18 İlçede 290 Personelle Görev Yaptı

Pdf OluşturYazdırthi – Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da görev başında ...

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...