enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ekonomik kalkınma da bir istiklal mücadelesidir

22.05.2021
A+
A-

thi – TTB Başkanı Ergan; “Ekonomik kalkınma da bir istiklal mücadelesidir.”

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı (TTB) Eyyüp Ergan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 102 yıl önce Samsun’dan karaya basarak yaktığı kurtuluş meşalesinin dünyaya örnek olan bir istiklal mücadelesinin ilk adımı olduğunu söyledi.

Eyyüp Ergan; 19 Mayıs 1919’un Türk milletinin varoluş mücadelesinin başladığı tarih olduğuna dikkat çekerek, “Ceddimizin bu mücadele sonunda bize emanet ettiği ülkeyi kalkındırarak, gelişmiş ülkeler arasına sokmak için çaba göstermemiz gerekiyor. Bu da aynı zamanda bir istiklal mücadelesidir” dedi.

Eyyüp Ergan yaptığı yazılı açıklamada, “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek bu kutsal mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirterek şu görüşleri savundu:

“Tarihe mazlum milletlere örnek teşkil ederek mal olmuş, İstiklal Savaşı’nın ilk adımı olarak kabul ettiğimiz 19 Mayıs’ın ruhunu her alanda öne çıkarıp çaba göstermeliyiz. Bu çaba hem borcumuzu ödemek, hem de gelecek kuşaklara güçlü, kalkınmış, her alanda söz sahibi bir Türkiye teslim etmeye yöneliktir. Bunun için her alanda çalışmayı en büyük ibadet olarak kabul edip, önceliği üretime vereceğiz. Onun için diyoruz ki, çok çalışıp, çok üretip, çok satıp, çok kazanacağız. Türkiye’yi topyekün zenginleştirecek, daha da kalkındıracağız.”

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır