Anasayfa » Aktüalite » Avrupa edebiyatında Türkiye söyleşisi yapıldı

Avrupa edebiyatında Türkiye söyleşisi yapıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından “Avrupa Edebiyatında Türkiye” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

18744 (Copy)

Trabzon Viya Kitap Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan TTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup  Karbuz, Trabzon AB Bilgi Merkezi’nin toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı amaçladığını belirterek, edebiyat alanında oldukça yetkin isimlerin Avrupa edebiyatında uzun zamandan bu yana etkili bir şekilde yer aldığını, güçlü bir entelektüel birikimi olan Trabzon’da bu konunun ele alınmasının önemli olduğunu kaydetti.

Trabzonlu şair-yazar Serkan Türk de etkinlik kapsamında gerçekleştirdiği söyleşide Avrupa’da yaşayan şair ve yazarların eserlerinden örnekler vererek batı, özelde de Avrupa edebiyatının Türkiye’ye bakışını irdeledi. Konuşmasında kendisinin de içinde yer aldığı bir grup yazar ve şairin Almanya’daki şair ve yazarlarla ortak edebiyat dergisi çıkarttığını anımsatan Türk, bu tür çalışmaların kültürlerarası diyaloğa önemli katkılar sunduğunu vurguladı.

Yoğun bir tartışma ortamının da oluştuğu etkinliğe katılan Trabzonlular, bu tür organizasyonların artarak sürmesini talep ettiler.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...