Anasayfa » Aktüalite » Avrupa edebiyatında Türkiye söyleşisi yapıldı

Avrupa edebiyatında Türkiye söyleşisi yapıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından “Avrupa Edebiyatında Türkiye” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

18744 (Copy)

Trabzon Viya Kitap Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan TTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup  Karbuz, Trabzon AB Bilgi Merkezi’nin toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı amaçladığını belirterek, edebiyat alanında oldukça yetkin isimlerin Avrupa edebiyatında uzun zamandan bu yana etkili bir şekilde yer aldığını, güçlü bir entelektüel birikimi olan Trabzon’da bu konunun ele alınmasının önemli olduğunu kaydetti.

Trabzonlu şair-yazar Serkan Türk de etkinlik kapsamında gerçekleştirdiği söyleşide Avrupa’da yaşayan şair ve yazarların eserlerinden örnekler vererek batı, özelde de Avrupa edebiyatının Türkiye’ye bakışını irdeledi. Konuşmasında kendisinin de içinde yer aldığı bir grup yazar ve şairin Almanya’daki şair ve yazarlarla ortak edebiyat dergisi çıkarttığını anımsatan Türk, bu tür çalışmaların kültürlerarası diyaloğa önemli katkılar sunduğunu vurguladı.

Yoğun bir tartışma ortamının da oluştuğu etkinliğe katılan Trabzonlular, bu tür organizasyonların artarak sürmesini talep ettiler.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Alzheımer ve Parkinson Hastalıkları İçin İki Yeni Mobil Uygulama

Pdf OluşturYazdırthi – Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde evinden ...

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Koronavirüsten Korunmak İçin Göz Sağlığınıza Da Dikkat Edin

Pdf OluşturYazdırthi – Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs, gözlerden de bulaşabiliyor. ...

Moloz’un Çehresi Değişecek

Pdf OluşturYazdırthi – Moloz mevkisinde inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ...