Anasayfa » Aktüalite » Trabzon İl Turizm Koordinasyon Kurulu toplandı

Trabzon İl Turizm Koordinasyon Kurulu toplandı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

 thi – Trabzon İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Özcan İlarslan, Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, TÜRSAB Yöresel Yürütme Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, kurul üyeleri, otel yöneticileri, acente sahipleri ve diğer ilgililer katıldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, hizmet sektörünün standartlarının eğitimle yükseltilmesi gerektiğini vurgulayarak, “İdare olarak turizm konusunda ilimize dinamizm katmak için elimizin taşın altına koyup her zaman sizlerin yanında olacağız. Turizm bıçak sırtı bir sektördür. En ufak bir imaj zedelenmesinde bir anda kesilebilir. Turizm alanında ziyaretçiler güvensizlik duyduklarında elimizden avucumuzdan kayıp gidebilir. Bizim hizmet sektöründe standardımızı çok yüksek tutmamız gerekiyor. Özellikle müşteri memnuniyetini yüksek tutacak, müşteri ile iletişim halinde olan esnafımızın bu kültürünün üst düzeye çıkması lazım. Bu sektörün içine taksi şoförü de girer garson da girer. Hizmet sektöründeki eksik yanlarımızı eğitimlerle güçlendirebiliriz. En önemli potansiyelimiz yereldeki turizm okullarımızdır. Gelişmiş ülkelerin hangi sektörüne bakarsanız bakın kendi okullarını kurduklarını görürüz. Turizm alanında  ara kademe elemanlarını iyi yetiştirmeliyiz.”

Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan sunumun ardından kurul üyeleri çeşitli konulardaki görüşlerini açıkladı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Bakan Albayrak: Faizleri ve enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz

Pdf OluşturYazdırthi – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ...

Çay Yolu, Türk Çayını Avrupa’ya tanıtıyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu ...

Şinik OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ...

Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun

Pdf OluşturYazdırthi – Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların ...

DOĞRU BESLENEN VE NEFES ALAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Pdf OluşturYazdırthi – Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları… Sağlıklı bir yaşam tüm bireylerin beklentisi. ...