Anasayfa » Sanat » Girişimcilikte kadın dayanışma projesi

Girişimcilikte kadın dayanışma projesi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

 

Kadınlarımızın Bu Tür Projelerde Her Zaman Yanlarında Olacağız

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından finanse edilen, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Maçka Belediyesi, İŞKUR, Maçka Halk Eğitim Merkezi, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Trabzon Kadın Eğitim Ve İstihdamı Arttırma Derneği ortaklığında “ Girişimcilikte Kadın Dayanışması” projesinin tanıtım kokteyli Maçka Belediyesi ek hizmet binasında yapıldı.

IMG_0823 (Copy)

Proje tanıtımına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, eşi Rukiye Öz, Garnizon Komutanı Okçin Akşit, Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan,Dernekler Müdürü Salih Seyyar, İşkur İl Müdürü Mustafa Sezgin, Kadın İstihdamı Derneği Başkanı Bahar Kastan, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Maçka Esiroğlunda bulunan 18-55 yaş aralığında geliri düzenli olmayan kadınlara yönelik yöresel bez dokuma ve nakış kurslarında bir yıl boyunca mesleki eğitim verilerek bu dalda yetiştirilmesi amaçlanan projenin ilk etapta 36 kadına ulaşıldı.

Proje tanıtımında konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Turizm son yıllarda güçleniyor ve gelişiyor. Gelişen turizmle birlikte yöresel ürünlerimize ve kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarımıza büyük önem veriyoruz. Bu anlamda yöresel el sanatlarımızı yaşatmak gelir getirici hale getirmek, kadınlarımızın girişimciliğini ve üretkenliğini artırmak için il genelinde güzel projelerimiz ve çalışmalarımız var.  Bu projeler ve yapılan çalışmalar sayesinde kadınlarımız güzel üretimler yaparak satışlar gerçekleştiriyor ve ekonomiye katkı sağlıyorlar” dedi.

Karadeniz kadının üretimde, evine sahip çıkma ve sağlık nesiller yetiştirme konusunda çok başarılı olduğuna vurgu yapan Vali Öz  “Bizler bu başarıları gördükçe mutlu oluyoruz. Kadınlarımız ürettikçe her zaman onların yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Proje tanıtımdan sonra Vali Öz ve beraberindekiler Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan çocuk parkına giderek oradaki çocukların bayramını kutladı ve onlara şeker dağıttı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Alzheımer ve Parkinson Hastalıkları İçin İki Yeni Mobil Uygulama

Pdf OluşturYazdırthi – Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde evinden ...

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Koronavirüsten Korunmak İçin Göz Sağlığınıza Da Dikkat Edin

Pdf OluşturYazdırthi – Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs, gözlerden de bulaşabiliyor. ...

Moloz’un Çehresi Değişecek

Pdf OluşturYazdırthi – Moloz mevkisinde inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ...