Anasayfa » Sanat » Girişimcilikte kadın dayanışma projesi

Girişimcilikte kadın dayanışma projesi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

 

Kadınlarımızın Bu Tür Projelerde Her Zaman Yanlarında Olacağız

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından finanse edilen, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Maçka Belediyesi, İŞKUR, Maçka Halk Eğitim Merkezi, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Trabzon Kadın Eğitim Ve İstihdamı Arttırma Derneği ortaklığında “ Girişimcilikte Kadın Dayanışması” projesinin tanıtım kokteyli Maçka Belediyesi ek hizmet binasında yapıldı.

IMG_0823 (Copy)

Proje tanıtımına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, eşi Rukiye Öz, Garnizon Komutanı Okçin Akşit, Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan,Dernekler Müdürü Salih Seyyar, İşkur İl Müdürü Mustafa Sezgin, Kadın İstihdamı Derneği Başkanı Bahar Kastan, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Maçka Esiroğlunda bulunan 18-55 yaş aralığında geliri düzenli olmayan kadınlara yönelik yöresel bez dokuma ve nakış kurslarında bir yıl boyunca mesleki eğitim verilerek bu dalda yetiştirilmesi amaçlanan projenin ilk etapta 36 kadına ulaşıldı.

Proje tanıtımında konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Turizm son yıllarda güçleniyor ve gelişiyor. Gelişen turizmle birlikte yöresel ürünlerimize ve kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarımıza büyük önem veriyoruz. Bu anlamda yöresel el sanatlarımızı yaşatmak gelir getirici hale getirmek, kadınlarımızın girişimciliğini ve üretkenliğini artırmak için il genelinde güzel projelerimiz ve çalışmalarımız var.  Bu projeler ve yapılan çalışmalar sayesinde kadınlarımız güzel üretimler yaparak satışlar gerçekleştiriyor ve ekonomiye katkı sağlıyorlar” dedi.

Karadeniz kadının üretimde, evine sahip çıkma ve sağlık nesiller yetiştirme konusunda çok başarılı olduğuna vurgu yapan Vali Öz  “Bizler bu başarıları gördükçe mutlu oluyoruz. Kadınlarımız ürettikçe her zaman onların yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Proje tanıtımdan sonra Vali Öz ve beraberindekiler Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan çocuk parkına giderek oradaki çocukların bayramını kutladı ve onlara şeker dağıttı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...