Anasayfa » Haber » Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon’da Açılış Yaptı, Temel Attı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon’da Açılış Yaptı, Temel Attı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Araklı İlçesi’nde Hizmete Giren Bazı Yatırım Ve Tesislerin Açılışını Gerçekleştirdi, Yapımı Planlanan Diğer Yatırımların Da Temelini Attı

İlk olarak Trabzon’un Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesi’nde bir mobilya mağazasının açılışını yapan Bakan Soylu, “Mücadele bir taraftan istihdam, bir taraftan ticaret, bir taraftan da ekonomik hayatı geliştirdiğimiz alanlarda olacak. Güçlü, zengin ve özgür olmalıyız. Ayaklarımızın üzerinde tam anlamıyla durmalıyız ki tüm değerlerimizi kucaklayarak, dünyanın anlam ve mana boşluğu bulunan her noktasına bu değerleri intikal ettirme sürecini başarıyla sürdürmeliyiz. Ticaret hayatı zor bir hayattır. Ayakta kalmak, insanlara iş imkanı sağlamak kolay değildir. Bunu sağlayanlara çok teşekkür ediyorum ” dedi.

IMG_6576 (Copy)

Vali Öz de, “Hem üretimde hem de ticarette 24 yıl gibi kısa bür sürede çok büyük atılımlar yaptı. Hem ilimizde hem de bölgemizde önemli başarılara imza attılar. Üretimde kalitenin artırılması gerekiyor. Bu mağazamız bunu başarıyor. İlimizin istihdamına, ticaretine verdiği katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakan Soylu, beraberindekilerle kurdele keserek Mobilya mağazasının açılışını yaptı.

Park Dedeman Otel’e Görkemli Açılış

Park Dedeman Elazığ ve Park Dedeman Bostancı’nın ardından Dedeman Grubu, 2016’da Park Dedeman Trabzon ile birlikte üçüncü otelinin açılışını yaptı.

Dedeman Grubu’nun yeni oteli Park Dedeman Trabzon’un resmi açılış töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakan Soylu açılışta yaptığı konuşmasında, “Bugün burada Trabzon için çok önemsediğimiz ve Trabzon’un geleceği olarak gördüğümüz ve turizm sektörü için çok önemli bir otelin açılışını yapmaktayız. Öncelikle bu yatırımda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Trabzon; tarihi, kültürü, medeniyeti, ticaret ile de çok önemli bir şehir. Ama Dedeman markası ile Trabzon ticarette Kayseri aşısı ile karşılaşmıştır. Hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Vali Öz ise, “Turizmde 3 milyon toplam ziyaretçisi ve 15 bin toplam yatak kapasitesi olan Trabzon ülkemizin önemli turizm destinasyonlarından birisidir. Bölgemizin de turizmde lokomotif ilidir. Bu güne kadar bu şehrin halkı, kamu yöneticilerimiz, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok güzel gayretler gösterdi. Turizm konusunda ortak çalışmak için üs düzey toplantılar yaparak şehrin strateji belgesini oluşturduk. Bu şehir turizmden hak ettiği payı alacaktır. Onun için bindiğimiz dalı kesmemeliyiz. Altın yumurtlayan tavuğu kesmemeliyiz. Hizmet kalitesi ve fiyat istikrarından taviz vermemeliyiz. Turizmin kalıcı olması için hep birlikte çalışmalıyız. Bu tesisin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından otelin açılışı gerçekleştirildi.

Bakan Soylu Ve Vali Öz Beraberindekilerle Araklı İlçesinde Toplu Açılış Törenine Katıldı

Araklı’daki açılış töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin hızla geliştiğini ve kalkındığını ifade ederek, “Ülkemizde önemli yatırımlar yapılmaktadır. İlimizde olduğu gibi Araklı ilçemiz de bu yatırımlardan yararlanmaktadır. Yürüyen projeleri hep birlikte takip edeceğiz. Yeni yatırımların Araklı’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Araklı’ya eski parayla 85 trilyonluk yatırımın bugün açılışını ve temelini atıyoruz. Bugün yapacağımız açılışlar Türkiye’de AK Parti’nin belediyeciliğe verdiği değerin sonucudur.

Araklı’daki her bir eser, her birinizin bize devrettiği emanetlerle gerçekleşiyor.  550 gün içinde bu sanayi sitesi tamamlanacak. Bu iş sahası; gençlerin iş bulması, çalışması ve üretmesi demektir. Yanı başımızdaki 2 milyonluk 24 derslikli Atatürk Ortaokulu’nu da hep birlikte tamamladık. Bu ne demektir. Daha eğitimli, ilimli, bilimli evlatlarımızın sayısının artması demektir. Bütün bu yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Öz ise, “Araklı ilçemiz Trabzon’umuz ve ülkemizle beraber kalkınıp gelişiyor. Çok önemli kamu yatırımları alıyor. Devletimiz burada yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Salmankaş tüneli ve bağlantı yolları, Karadere ve diğer derelerin ıslahları, okullar, altyapı yatırımları, sanayi tesisleri gibi yatırımlar devam ediyor. Bugün de yaklaşık 85 milyon değerinde yatırımların açılışını hep birlikte yapıyoruz.  Yaşam kalitesinin yükseldiği, kalkınmış, gelişmiş bir Araklı’yı hep birlikte yaşayacağız. Araklı’nın önemli hayırseverleri var. Bu memleketin kalkınması gelişmesi için güzel yatırımlar yapıyorlar. Araklı’nın ve bölgenin daha güzel olması için imar konusunda biraz daha dikkatli olmalıyız. Sıvanmamış kötü görüntülü binalar şehrimize yakışmıyor. Bu konuda hep birlikte seferberlik yapmalıyız. Yaylalardaki kaçak yapılaşma konusunda da duyarlı olmalıyız. Açılan tesisler hayırlı olsun” dedi.

Erikbeli Yaylası Turizm Merkezi’nin Temeli Atıldı

Tonya Erikbeli Yaylasındaki temel atma törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Seyfullah Kınalı, Devlet Eski Bakan Faruk Özak, Erikbeli Yaylası Turizm İşletme Sahibi İşadamı Atilla Ataman ile çok sayıda davetli katıldı.

Soylu, Erikbeli Yaylası Turizm Merkezi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, kentte bugün çeşitli açılışlarda bulunduklarını anımsatarak, “Bugün şu anda burada yaklaşık 8 milyon liralık bir yatırımın temelini hep beraber gerçekleştireceğiz. Şunu ifade etmek istiyorum; Trabzon bugüne kadar 14 yılda 14 katrilyon hizmetin altına imza attı.

Bu yollar, üniversiteler, yüksekokullar, fakülte binaları, kaymakamlık binaları, hastaneler… Bilmenizi istiyorum ki bütün bu eserlerin tamamında Allah’a şükürler olsun ki hem hükümetimizin, hem iktidarımızın hem de milletin kendisine sürekli olarak şu sözle beraber rehber gören, ‘biz efendi olmaya değil, biz hizmetkar olmaya geldik’ anlayışı, AK Parti’nin imzası var. Bu önemlidir. Büyük bir devrimini, dönüşümü hep birlikte gerçekleştiriyor, yarına taşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan bu tesislerin bölge turizmine önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Vali Öz, “Vakfıkebir-Tonya yolunda güzel çalışmalar var. Turizm mastır planı çalışmaları üs düzeyde devam ediyor. Uzungöl’den sonra yeni turizm merkezleri ve göletleri oluşması için Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın, DSİ’nin ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın destekleriyle Kalınçam vadisi ve fol deresi Türkiye’de örnek olacaktır. İki yıl içinde hayata geçirilecek olan bu tesis turizmin bir nüvesi olacaktır. Sürecin her aşamasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Soylu, Vali Öz ve beraberindekiler tesisin temelini attılar.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Büyükşehir’den Trabzon’a Dev Tesis

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ilçesine bağlı Bulak Mahallesi’nde yapımı ...

Başkan Zorluoğlu’ndan Hemşehrilerine Teşekkür

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ramazan Bayramı boyunca uygulanan sokağa çıkma ...

Video Bağlantılı Bayramlaşma

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ...

Tiski 18 İlçede 290 Personelle Görev Yaptı

Pdf OluşturYazdırthi – Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da görev başında ...

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...