Anasayfa » Haber » BİYOTEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZİ

BİYOTEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZİ

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon’da kurulması kararlaştırılıp, ihalesi gerçekleştirilen Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi için büyük katkı sağlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Trabzon Ticaret Borsası tarafından teşekkür edildi.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu tarafından gönderilen teşekkürde, ekonomik kalkınmada bilim ve teknolojinin yüksek değere sahip olduğu günümüzde TOBB’nin bu alandaki çalışmalara verdiği öncelik ve desteğin takdire değer olduğu belirtildi.

tobb_baskani_hisarcikliogluna_biyoteknoloji_ve_inovasyon_merkezi_icin_tesekkur_1 (Copy)TTB tarafından, TOBB başta olmak üzere sektörle ilgili tüm kesimlerin desteği ile ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta yürütülen yenilikçi çalışmalar içeren Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma ile Fındıklı Ekmek Projelerine, Hisarcıklıoğlu’nun kamuoyu önünde “İşte İnovasyon bu” diye örnek göstererek büyük bir teşvik sağladığını hatırlatan Şükrü Güngör Köleoğlu, teşekkür mektubunda şu görüşlere yer verdi:

“Son olarak Trabzon’da, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Of Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte TOBB’nin desteği ile Teknokent’te kurulacak olan Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi tamamlandığı zaman bu alandaki çalışmalara ve Trabzon sanayine büyük bir ivme kazandıracaktır. Merkez tamamlandığı zaman katma değeri yüksek ürünlerle iştigal eden sanayinin Trabzon’da gelişmesine önemli bir katkı, dolayısıyla ülkemize de kazanım sağlayacaktır.

Bir yıl gibi kısa sürede tamamlanacak inşaatın ardından gereken teknik donatımın yapılması ile birlikte inşallah merkezin açılışında da sizleri ağırlayacağız.”

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...