Anasayfa » Aktüalite » Büyükşehir Engelli Araç Atölyesi’ni Hizmete Açtı

Büyükşehir Engelli Araç Atölyesi’ni Hizmete Açtı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Engelli Araç Atölyesi’nin açılışı yapıldı. Göreve başladığı günden itibaren engellilere yönelik hassasiyeti ile örnek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, söz verdiği projeleri bir bir yerine getiriyor.

Esentepe Mahallesi’nde bulunan ve ortopedik engelli vatandaşların araçlarının tamirinin yapılacağı atölye, büyük bir ihtiyaca cevap verecek. Başkan Zorluoğlu, engellilerle sık sık bir araya gelerek sıkıntılarını dinlemeye özen gösterirken, Büyükşehir Belediyesinin tüm çalışmalarında da önce engelli vatandaşlar düşünülüyor. Engelli Araç Atölyesi’nin açılışına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kurt, ilgili daire başkanları, Trabzon’da bulunan engelli derneklerinin başkanları, yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizi engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir hale getirmek için gayret gösteriyoruz. Engellilerimize yönelik yapmaya çalıştığımız ilk ve en önemli konu, bakış açısı değişikliğiydi. Belediye başkanından tüm çalışanlara kadar zihniyet değişikliği eğer arzu edilen noktaya getirilemezse, ne yaparsanız yapın ciddi bir mesafe alamıyorsunuz. O bakımdan yöneticilerimize her zaman, yapacağımız tüm hizmetleri engelli vatandaşlarımızın da en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak doğrultuda projelendirin diyorum. Tüm çalışmalarımızda engellilerimizi ön planda tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

EMPATİ YAPMALIYIZ

Türkiye’nin son 15 yılda çok önemli yatırımlar yaptığını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Çok önemli altyapı ve üstyapı yatırımları gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetlerimizin hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Engellilere dönük evde bakım hizmetleri dahil olmak üzere çok ciddi atılımlar gerçekleştirildi. Ama daha epey mesafe katetmemiz lazım. Toplum olarak da bu meseleye bakış açımızı değiştirmek zorundayız. İnsanlar gelip kaldırım üzerine arabalarını park ediyorlar. Akülü araç kullanan bir engelli vatandaşımız, kaldırımı kullanamaz durumda. Halkımız bu konuda biraz daha hassas olmalı. Kendimizi kardeşlerimizin yerine koymalıyız. Hepimizin başına gelebilecek bir durum ve başımıza gelmeden empati yapabilmeliyiz” dedi.

BEN DE TAKİP EDECEĞİM

Engelli dernekleri ile sık sık bir araya gelmeye özel önem verdiğini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu “Eylül ayında Konaklar Mahallesi’ndeki Engelsiz Yaşam Akademisi’ni hizmete açacağız. 100’e yakın engelli çocuğumuzu eğitmek suretiyle hayata daha hazır hale getireceğiz. Bu ve buna benzer projelerle önümüzdeki yıllarda da engelli kardeşlerimize ve onların ailelerine hizmet vermeye gayret edeceğiz. Bugün açılışını yaptığımız Engelli Araç Atölyesi de, seçim sürecinde bizden özellikle istenilen bir ihtiyaçtı. Bakıldığında küçük gibi görünebilir ama olmadığında çok büyük bir eksiklik. Bu atölyenin küçük bir dokunuş olarak, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Akülü aküsüz tüm araçların tamirini Büyükşehir Belediyesi olarak üstleniyoruz. Bu mekanın işlevsel hale gelmesinde emek sarf eden tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Ben de zaman zaman buraya gelerek verilen hizmeti takip edeceğim” diye konuştu.

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Engelli Araç Atölyesi, Başkan Zorluoğlu ve engelli vatandaşların birlikte kurdele kesmesiyle hizmete açıldı. Taleplerinin uzun yıllar sonra yerine gelmesinin mutluluğunu yaşayan engelli vatandaşlar, kendilerine gösterdiği hassasiyet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ettiler.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Trabzon’da Koronavirüs Denetimi Yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi – İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelge doğrultusunda Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ...

Başkan Zorluoğlu Müsiad Genel Başkanı Kaan İle Bir Araya Geldi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ...

Büyükşehir’den İtfaiye Ekiplerine Hizmet İçi Eğitim

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline yönelik ‘Etkili İletişim, Öfke ...

Okumak Sizden Ödüllendirmek Büyükşehir’den

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın 5.’sini düzenliyor. Her yaş grubunun ...

Büyükşehir Gece Gündüz Demeden Çalışıyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına gece gündüz demeden ...