Anasayfa » Haber » Yaylada kaçak yapılaşmaya müsaade yok

Yaylada kaçak yapılaşmaya müsaade yok

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

MAÇKA BELEDİYE BAŞKANI KOÇHAN;

Yaylada kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz!

5 (Copy)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği talimatı ile Trabzon valiliğinde gerçekleşen toplantı sonrası Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan harekete geçti.

TRABZON- Her ay Mahalle muhtarları ile bir araya gelerek bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştiren Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, bu ayda Mahalle muhtarları ile bir otelde bir araya geldi.

3 (Copy)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği talimatı ile Trabzon valiliğinde gerçekleşen toplantı sonrası Yaylarda kaçak yapılanma konusu hem yazılı hem de sözlü bilgiler veren Başkan Koçhan,  herkesi göreve davet ederek bundan sonra yaylalarda kesinlikle kaçak yapılara müsaade edilmeyeceğini ifade etti. Başkan Koçhan, “1 ay kadar önce Trabzon Valiliğimizde Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da katıldığı toplantıda özellikle Çaykara ve Maçka’yı ilgilendiren bir toplantı yaptık. Yaylada ki kaçak yapılaşma ile ilgili en çok yaylası olan Maçka ve Çaykara’yı bu konu yakından ilgilendiriyor. Çok net söylüyorum. Nisan ayı ile birlikte yayla sezonu başladığında temel atanlara lütfen müdahale edin. Hiç tereddütsüz söylüyorum. Yıkacağız. Size yazılı olarak da verdiğimiz kağıtlarda belirtildiği üzere muhtarların yayla ve kışlakların korunması ile ilgili görevlidir. Bu yüzden kaçak evlere kesinlikle müsaade etmemenizi sizlerden rica ediyorum” dedi.

Başkan Koçhan, konuşmasının ardından yapılan faaliyet ve yapılacak projeler hakkında mahalle muhtarlarına bilgiler aktararak toplantı sona erdi.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...