enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Vali Ustaoğlu, Başkan Gümrükçüoğlu’nu Tebrik Etti

21.11.2018
A+
A-

thi – Meydan Parkı çok güzel olmuş

 Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Gümrükçüoğlu ile birlikte Meydan Parkı’nda yapılan çalışmaları inceleyen Vali Ustaoğlu, “Burada yaptığınız bu çalışmayı görünce duygulanmamak mümkün değil. Tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma yapmışsınız” dedi.

Ülkelerin tarihi meydanları ile anıldığını ifade eden Ustaoğlu,”Şehirlerin ruhu vardır. Şehirlere ruh veren tarihidir, geçmişidir, tarihi eserlerdir. Büyük devletler, büyük milleteler tarihi eserleri ortaya çıkarır, gelecek kuşaklara aktarır. Bitlis’te baya bir sokak sağlıklaştırması ve tarihi eser restorasyonu ile oldukça uğraştım. Burada yaptığınız bu çalışmayı görünce duygulanmamak mümkün değil. Ülkeler meşhur meydanları ile anılıyor. Şehirlerle özdeşleşmiş alanlar onlar. Burası da (Meydan Parkı) Trabzon’un tarihi kimliğini yansıtan çok güzel bir meydan. Burada bu tarih binaların restore edilip hizmete sunulması da çok önemli. Allah (c.c.) razı olsun, tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma yapmışsınız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise çalışmaları hakkında Vali Ustaoğlu’nu bilgilendirdi. Trabzon’da kentsel dönüşüm çalışmalarına özel önem verdiklerini vurgulayan Gümrükçüoğlu, “Şehrimizde tamamladıklarımızın yanında sürdürdüğümüz çok önemli çalışmalar var. Meydan Parkı I. ve II. etap çalışmalarını tamamladık. Şimdi III. etaba da başlayacağız” diye konuştu.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır