Anasayfa » Kültür » Kocaeli’nde Trabzon Rüzgarı

Kocaeli’nde Trabzon Rüzgarı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Kocaeli Belediyesi’nin öncülüğünde Trabzon Valiliği’nin desteğiyle bu yıl 2.si gerçekleştirilen “Trabzon Tanıtım Etkinliği” Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde yoğun bir katılımla başladı.

4  gün sürecek olan etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve diğer ilgililer katıldı.

İlçe belediyelerimizin stant açtığı ve ilimize özgü yöresel ürünler ve kültürel öğelerin tanıtımının 4 gün boyunca yapılacağı fuarın açılışında konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, “Binlerce yıllık köklü tarihi, sayısız kültürel zenginliği, tarifsiz tabiat güzellikleri, eşsiz lezzetleri; sporun, sanatın ve müziğin şehri; Karadeniz’in gözbebeği Trabzon’umuzun, maddi-manevi tüm kültürel değerlerini, Kocaeli gibi çok kıymetli bir kentimizde, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtıyor olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.

Bu organizasyonla; sıla hasretiyle yanıp tutuşan hemşehrilerimize ve kentimize ilgi duyan,  kentimizi merak eden misafirlerimize, güzel Trabzon’umuzu bir nebze olsun yaşatmak ve tanıtmak istedik. Bu oluşumun hayat bulmasında emek sarf eden, fedakârlık gösteren tüm paydaşlarımıza, gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon’un; birçok alanda, özellikle de yayla ve doğa turizminde son yıllarda yaptığı atılımlarla cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Vali Ustaoğlu, “Tarihi ipek yolunun kadim şehirlerinden, ülkemizin ve Avrupa’nın, Doğu pazarına açılan kuzey kavşağı; ticaret, tarım, sanayi, spor ve eğitim gibi potansiyel değerleriyle birçok noktada markalaşmış olan şehrimiz, şüphesiz her bir bireyi, her bir noktası ayrı güzelliklerle dolu bir cennet köşesidir.

Trabzon’la ilgili aradığınız her şeyi bulabileceğinizi ümit ettiğimiz, birlik ve beraberlik duygularımızın daha da güçlenmesine vesile olacağını düşündüğümüz organizasyonumuza katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyor, daha fazlasını doya doya yaşamak ve yeni tecrübeler edinmek için sizleri güzel Trabzon’umuza bekliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ustaoğlu beraberindeki misafirlerle ilçe belediyelerimiz tarafından açılan stantları ziyaret etti.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

TMO’NUN FINDIK SATIŞI

Pdf OluşturYazdırthi – Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO)  stoklarındaki fındığı satmaya başlaması piyasayı hareketlendirdi. Ulusal Fındık ...

Romanya ile Türk iş dünyası arasındaki işbirliği görüşüldü

Pdf OluşturYazdırthi – Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda, beraberinde Romanya’nın Trabzon Fahri Konsolosu Mustafa Beyazlı ...

2018 yılında Türkiye’ye yurtdışından 400 bin cep telefonu alındı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Ahmet Kazaz, yılda 11 milyon ...

BAŞKAN ZORLUOĞLU, BRİFİNG MESAİSİNDE

Pdf OluşturYazdırthi – Hemşehrilerinin büyük desteğiyle göreve gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, makamı ...

BAŞKAN ZORLUOĞLU BUGÜN BENİM VE ŞEHRİM İÇİN ÖZEL BİR GÜN

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sabah saatlerinde düzenlenen mazbata töreninin ardından, ...