Anasayfa » Haber » Türk iş dünyasının beklentileri 1825 başlık halinde ilgili bakanlara iletildi

Türk iş dünyasının beklentileri 1825 başlık halinde ilgili bakanlara iletildi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Ocak ayı meclis toplantısı yapıldı.

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, odanın son bir aydaki faaliyetleriyle ilgili hazırlanan film gösterildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, son ekonomik gelişmelerle ilgili yaptığı konuşmada, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanın katılımıyla Ankara’da Ekonomi Şurası’nın toplandığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi üyelerimiz tarafından bize iletilen sorunlar ve beklentilerin tamamı TOBB’a bildiriliyor. Daha sonra bunlar gerek bölgesel gerekse sektörel olarak birleştirilerek Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı toplantıda gündem maddesi oluyor. Zamanın sınırlı olması nedeniyle bazıları sözlü bazıları da yazılı olarak Cumhurbaşkanımıza sunuluyor. İlgili bakanlıklar da bunların üzerinde çalışıyor. Son Ekonomi Şurası’nda da benzer şekilde oldu. Odalardan, yani biz iş dünyası temsilcilerinden gelen konu başlığı bin 825 adet. Dışarıda kalan hiçbir konu olmadığını da hatırlatmak istiyorum. Ekonominin gelişmesinde öneri ya da problemler varsa tamamının iletildiğini de buradan belirtmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıyı daha öncekilerde olduğu gibi yine sonuna kadar kendisi idare etti, bazı sorunların gereğini bizzat orada yaptı, gerekli talimatları verdi.”

TTSO’da 2019 yılının ilk meclis toplantısı gündemin diğer maddelerinin görüşülmesi ve bazı meclis üyelerinin çeşitli konularda görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Bakan Albayrak: Faizleri ve enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz

Pdf OluşturYazdırthi – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ...

Çay Yolu, Türk Çayını Avrupa’ya tanıtıyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu ...

Şinik OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ...

Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun

Pdf OluşturYazdırthi – Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların ...

DOĞRU BESLENEN VE NEFES ALAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Pdf OluşturYazdırthi – Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları… Sağlıklı bir yaşam tüm bireylerin beklentisi. ...