Anasayfa » Kültür » YÖRESEL ÜRÜNLERLE TURİZME KATKI SAĞLANACAK

YÖRESEL ÜRÜNLERLE TURİZME KATKI SAĞLANACAK

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Doğu Karadeniz’deki yöresel ürünler kullanılarak turizme katkı sağlanması için yapılan çalışmalar arttırılacak.

Borsamız tarafından “3T Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile organize edilen“12X12 Karadeniz Toplantıları”kapsamında 27 Nisan’da turizm konusu ele alınacak.

Farkındalık yaratarak turizme katkı sağlamak amacıyla geniş kapsamlı olarak organize edilecek toplantı için Meclis Başkanımız Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ve Genel Sekreter Yardımcımız Nazlı Genç, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu’nu ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundular.

Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, önceliği borsanın iştigal alanına giren yöresel ürünlere vererek, her aşamada yörede turizmin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini ve bunun için de üzerlerine düşen görevi yerine getirmek amacıyla bu tür etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Arslantürk, “Fındık, çay, Tonya Tereyağı, Vakfıkebir Ekmeği gibi bilinen yöresel ürünler öncelikli olmak üzere tarımsal değerlerimizle de turizme katkı sağlayacak projeleri uygulamayı hedefliyoruz. Bunun için başta Turizm ve Kültür Müdürlüğü olmak üzere sektörle ilgili tüm kesimlerle işbirliği yapacak, etkinlikler düzenleyeceğiz”dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ergan’da, borsa olarak kurdukları örnek bahçeler başta olmak üzere, fındık alanlarında gezme, toplama gibi etkinlikleri özel sektörle birlikte organize edebileceklerini bildirdi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Ayvazoğlu ise, Trabzon’un 15 bin civarındaki turistik yatak ile büyük bir konaklama imkanı sunduğuna dikkat çekerek, “Sadece Trabzon’a değil, yöreye gelen turistleri buralarda tutacak, meşgul edecek, eğlendirecek farklı etkinliklerle turizmi çeşitlendirmeliyiz. Borsamızın bu konudaki duyarlılığı ve yaratmak istediği farkındalık takdire değerdir. Herkesin ve her kesimin altın yumurtlayan tavuk turizm söz konusu olduğunda aynı duyarlılık ve sorumlulukla hareket etmesi her bakımdan kazandırıcı olacaktır”dedi.

Görüşmede, 4’üncüsü Nisan ayında, “4 Mevsim 12 Ay Turizm”sloganı ile gerçekleştirilecek toplantı için birlikte çalışılması kararlaştırıldı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Bakan Albayrak: Faizleri ve enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz

Pdf OluşturYazdırthi – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ...

Çay Yolu, Türk Çayını Avrupa’ya tanıtıyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu ...

Şinik OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ...

Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun

Pdf OluşturYazdırthi – Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların ...

DOĞRU BESLENEN VE NEFES ALAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Pdf OluşturYazdırthi – Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları… Sağlıklı bir yaşam tüm bireylerin beklentisi. ...