enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Trabzon’u Temsil Edecekler

21.05.2024
A+
A-

thi – Trabzon’u Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek olan delegeler yapılan toplantı ile belirlendi. Toplantının Divan Başkanlığını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, seçilen asil ve yedek üyeleri tebrik etti.

Trabzon’u Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek olan delegeler, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Seçimi toplantısı ile belirlendi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye seçim toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ilçe belediye başkanları ve belediyelerin meclis üyeleri katıldı. Başkan Genç’in Divan Başkanlığını yaptığı toplantının divan üyeliklerini ise Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ve Araklı Belediye Başkanı Hüseyin Avni Çebi yaptı. Başkan Genç’in açılış konuşmasının ardından meclis üyesi seçimi gerçekleştirildi.

SONUÇLAR HAYIRLI OLSUN

Trabzon’da belediye meclislerinden seçilen 296 yerel temsilcinin olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Ülkemizde büyükşehir yapılanması var. İl yapılanması var. İlçe ve belde yapılanması var. Bütün bunlardan müteşekkil olan bir Türkiye Belediyeler Birliği var. Türkiye Belediyeler Birliği de yerel seçimlerin akabinde kendi üyelerine, yani kendisini oluşturacak olan Belediyeler Birliği üyelerinin seçimini yapıyor. Bütün illerde olduğu gibi şehrimizde de bu seçimi yapıyoruz. Sonuçların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ASİL VE YEDEK ÜYELER BELİRLENDİ

Seçim sonucunda Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda 143 oyla delege olarak seçilen asil üyeler; Mehmet Nuhoğlu, Salim Salih Sarıalioğlu, Osman Beşer, Hüseyin Avni Coşkun Çebi, Ahmet Keleş, yedek üyeliklere Hüseyin Azizoğlu, Koray Koçhan seçildi. Seçimin ardından Başkan Genç, Trabzon’u Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek olan asil ve yedek üyeleri tebrik etti.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır