enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

KTÜ’den Başarı Hikâyeleri-4 Etkinliği Gerçekleştirildi

12.11.2022
A+
A-

thi – KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) ile Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü iş birliği ile düzenlenen “KTÜ’den Başarı Hikâyeleri” konulu etkinlik, Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik, Üniversitenin Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU’nun, Karadeniz İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Edip SEVİNÇ ile ilgili bir tanıtım sunumu yapmasıyla başladı. Ardından Karadeniz İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Edip SEVİNÇ, öğrencilik zamanlarından başlayan başarı hikâyesinin, bugünlere gelene kadar geçirdiği değişim ve verdiği kararların, bugününe etkisini anlattı.

İş dünyasına atılmak isteyen ve başarılı olmak isteyen öğrencilerin, atacakları adımlarda nelere dikkat etmeleri gerektiğini, kendi hayatından örnekler vererek ifade etti. Gençlerin, günümüzde değişime ayak uydurması gerektiğinin ve eğitimin her yaştaki insan için geçerli ve önemli olduğunun, kendilerini sürekli geliştirip yeni nitelikler kazanmalarının önemine vurgu yaptı. Etkinlik, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın, İlyas Edip SEVİNÇ’e plaket takdiminin ardından sona erdi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır