enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gümrükçüoğlu TTSO yönetim kurulunu bilgilendirdi

01.11.2018
A+
A-

thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) yönetim kurulunu yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirdi.

Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuştuğu 31 Mart 2014 tarihinden itibaren il genelinde seferberlik haline çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gümrükçüoğlu, bu tarihten sonra mahallelerde yaptıkları asfaltlama, betonlama, taş duvar, beton duvar, menfez gibi çalışmaların maliyetinin 400 milyon TL’ye ulaştığını söyledi. Gümrükçüoğlu, “TİSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yılsonuna kadar tamamlanacak yatırımlarla birlikte 650 milyon TL’lik yatırım tatbik edilmiş olacaktır. TİSKİ Genel Müdürlüğümüzün tamamladığı, devam ettiği ve yatırım programındaki toplam projelerin maliyeti 1.79 milyar TL’nin üzerindedir” diye konuştu.

TRABZON’UN ÖNCELİKLERİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Trabzon’un önceliklerini sıralarken ise, “Deniz dolgusu üzerine havalimanı, Yatırım Adası, Giresun sınırından başlayıp Rize sınırında bitecek ve kentten transit geçişi sağlayacak olan Güney Çevre Yolu, demiryolu, fındık ve turizm kentin öncelikleridir” dedi.

Gümrükçüoğlu, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Nalbant ve Yönetim Kurulu üyelerinin sorularını da yanıtladı.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır