Anasayfa » Haber » Hacısalihoğlu ‘’Cumhuriyetin ilanı hepimizin ortak değeridir’’

Hacısalihoğlu ‘’Cumhuriyetin ilanı hepimizin ortak değeridir’’

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu 29 Ekim 1923’de Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete geçtiğini ifade etti.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu kurtuluş savaşının büyük kazanımlarından en önemlisinin Cumhuriyetin ilanı olduğunu söyledi. Hacısalihoğlu ‘’Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle ilan ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.’’ dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu şu görüşlere yer verdi. “23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz millî egemenliği esas alarak yönetim biçimini 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti ilan ederek bütün dünyaya duyurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin en büyük ortak değeridir. Türk iş dünyası olarak bizlere düşen de yeni yatırımlarla, üretimle, ticaretle, ekonomik büyümeyi sağlamaktır. Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz emaneti Cumhuriyetimizi ve vatanımızı canımız pahasına koruyup, ileriye taşıyacağımıza dair sözümüzü hatırlatmak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Bakan Albayrak: Faizleri ve enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz

Pdf OluşturYazdırthi – Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ...

Çay Yolu, Türk Çayını Avrupa’ya tanıtıyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Çay Yolu ...

Şinik OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ...

Beyin sağlığınızı, doğru beslenerek koruyun

Pdf OluşturYazdırthi – Beslenme; anne karnından, yaşlılığa kadar hayatın her döneminde büyük önem taşıyor. Hastalıkların ...

DOĞRU BESLENEN VE NEFES ALAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

Pdf OluşturYazdırthi – Çocuklara özel uyku ve beslenme tüyoları… Sağlıklı bir yaşam tüm bireylerin beklentisi. ...