Anasayfa » Haber » Doku Kültürü Laboratuvarı fidan ihtiyacını karşılayacak

Doku Kültürü Laboratuvarı fidan ihtiyacını karşılayacak

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanları ile meclis üyeleri Giresun’daki Doku Kültürü Laboratuvarında incelemelerde bulundular.

Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ile birlikte Fındık Araştırma Enstitüsü (FAE) bünyesinde kurulan Doku Kültürü Laboratuvarı’nda incelemelerde bulunan TTB heyetine, Enstitü Müdürü Aysun Akar bilgilendirmede bulundu.

Aysun Akar, laboratuvarda özellikle fındık bahçelerinin yenilenmesi için ihtiyaç duyulan fidanların yetiştirileceğini belirterek, TTB’nin bu konuda yaptığı öncülüğe teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’da, borsa olarak fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak için uyguladıkları projelerde enstitü ile birlikte hareket ettiklerini belirterek, “Gelinen noktada bahçelerini yenilemek isteyen üreticilerin en fazla ihtiyaç duydukları fındık fidanları oluyor. Bu yıl 7 bin fidanı söküp dikmek üzere üreticilere ücretsiz dağıttık. Ancak fidan konusunda en sağlıklı yöntem doku kültürü laboratuvarında üretilecek fidanların kullanılmasıdır. Doku Kültürü Laboratuvarı bu ihtiyacı karşılayacağı için çok iyi bir yatırım olmuştur” dedi.

FAE bünyesinde kurulan Doku Kültürü Laboratuvarı, Karadeniz ve İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri’nin destekleri ile Türkiye Tanıtım Grubu tarafından finanse edilerek kuruldu.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Büyükşehir Kent Temizliğini Kendi Araçlarıyla Yapacak

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Araç kiralama hizmetinden tasarruf ...

TOBB Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, ...

Trabzon’da sağlık turizmi çalışmaları görüşüldü

Pdf OluşturYazdırthi – İmperial Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Başhekim Dr. Ömer Fatih ...

250 kişilik personel ihtiyacı karşılanacak

Pdf OluşturYazdırthi – İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye ...

Eğitim ve Öğretime Yarıyıl Mesajı

Pdf OluşturYazdır  thi –  Değerli Trabzonlular HIZIR AKTAŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Öncelikle Trabzon ilimizde ...