Anasayfa » Aktüalite » Bu işte şenlik var

Bu işte şenlik var

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – 18 Mart 2019 tarihinde kurulan ve bugün itibarı ile üye sayısı  150 kişiye ulaşan Kadınla Başlar Derrneği  , Geleneksel Alışveriş Şenliği nin üçüncüsünü 26 Aralık Perşembe Trabzonda bir otelin balo salonunda düzenledi.

Trabzon temelli kurulup her geçen gün hızla büyüyen Dernek kadının gücünü bir kez daha kanıtladı. Meslek sahibi olsun olmasın şenlikte stantlarını açan kadınlar , tekstilden aksesuara, gıdadan temizliğe, bitkisel yağlardan doğal ürünlere, çocuk giyimden kadın giyime, kırtasiyeden kitaba kadar her türlü ihtiyaca cevap verecek ürünlerini satışa sunarak Trabzon ekonomisine destek verdiler. Trabzon dışında ; İran, Hatay, İstanbul , Ankara gibi bir çok farklı şehirden Trabzona gelen stant sahipleri şehrimizden mutlu bir şekilde ayrıldılar. İnanılmaz bir yoğunluğun yaşandığı festivalde kadın dayanışması örnek oldu.

Bir gün süren alışveriş festivalinin geliri ile dernek binasının ve oyuncak müzesinin hayata geçirilmesi için güçlü bir adım atıldı. Stant açan 66 katılımcının herbirine Dernek Başkanı Hülya Ulusoy ve Başkan Yardımcısı Esra Özyazıcı tarafından sertifikaları takdim edilerek teşekkür edildi.

Yoğun katılımlı şenlikte yapılan çekilişte de 49 talihli değişik hediyeler almaya hak kazandı.

Trabzon ekonomisinde kadını güçlendirerek önce Karadeniz sonra Türkiye de üretimi destekleyerek Trabzon Kadını daha da güçlendirmek vizyonu ile yola çıkan Kadınla Başlar Derneğinin en büyük hedeflerinden bir tanesi de  kadınlar arasında bir sosyal ağ kurmak. Her yıl yapılan şenlikte artan katılımcı sayısı ise başarının ispatı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Büyükşehir Kent Temizliğini Kendi Araçlarıyla Yapacak

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Araç kiralama hizmetinden tasarruf ...

TOBB Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, ...

Trabzon’da sağlık turizmi çalışmaları görüşüldü

Pdf OluşturYazdırthi – İmperial Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Başhekim Dr. Ömer Fatih ...

250 kişilik personel ihtiyacı karşılanacak

Pdf OluşturYazdırthi – İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye ...

Eğitim ve Öğretime Yarıyıl Mesajı

Pdf OluşturYazdır  thi –  Değerli Trabzonlular HIZIR AKTAŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Öncelikle Trabzon ilimizde ...