Anasayfa » Haber » Arap Turizm Acenteleri Trabzon’da

Arap Turizm Acenteleri Trabzon’da

Tunalar Turizm ve bünyesinde bulunan Hilton Garden In otel işbirliğinde yapılan tanıtım organizasyonu ile Trabzon’da bir dizi incelemelerde bulunan Arap turizm firmaları Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek bölgede yatırım alanları ve Arap turistlerin bölgedeki talepleri hakkında paylaşımlarda bulundu. Ziyarete Arabian Travels, Booking Worldwide, Al Tayyar Travel, Attar Travel, United Travel, Amikan Travel, Dreams Holiday, Kanoo Travel, Alfahhad Travel, Hilton Sales Office, Turkish Airlines Office ve Valley Of Tourizm Turkey firmaları katıldı. Firma temsilcileri Sikander Hameed, Marawan Abdalla, Ahmed Al Idrissi, Mohammed Attia Eleiwa, Tamer Hamdi Eleraki, Mesfer Awad Alshmmari, Abdullah Alfaghi, Ayman Mohamed, Sami Alasmari, Abudllah Alsubaie, Abi…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !
image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Tunalar Turizm ve bünyesinde bulunan Hilton Garden In otel işbirliğinde yapılan tanıtım organizasyonu ile Trabzon’da bir dizi incelemelerde bulunan Arap turizm firmaları Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek bölgede yatırım alanları ve Arap turistlerin bölgedeki talepleri hakkında paylaşımlarda bulundu. Ziyarete Arabian Travels, Booking Worldwide, Al Tayyar Travel, Attar Travel, United Travel, Amikan Travel, Dreams Holiday, Kanoo Travel, Alfahhad Travel, Hilton Sales Office, Turkish Airlines Office ve Valley Of Tourizm Turkey firmaları katıldı.

18195 (Copy)

Firma temsilcileri Sikander Hameed, Marawan Abdalla, Ahmed Al Idrissi, Mohammed Attia Eleiwa, Tamer Hamdi Eleraki, Mesfer Awad Alshmmari, Abdullah Alfaghi, Ayman Mohamed, Sami Alasmari, Abudllah Alsubaie, Abi Paul Cherian, Omar Alwaqfi ve rehber Ömer Kabak’ın yer aldığı ekip Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Avcı ve Genel Sekreter Hakan Gürhan tarafından karşılandı.

Trabzon’un odamız üyesi turizm firmalarından Tunalar aracılığı ile Trabzon’a gelen Arap turizm acente sahipleri başta Uzungöl olmak üzere Ayasofya, Atatürk Köşkü gibi Arap turistlerin yoğunlukta ziyaret ettiği alanlara ve yeni tur listesine eklenebilecek alanlara ziyarette bulundu. Gezilerle şehri tanıyarak yatırım ortamlarını araştıran acente sahipleri Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretiyle şehrin turizm potansiyeli ve yatırım alanları hakkında bilgi edindi.

18193 (Copy)

TURİSTLERİN ACENTELERE YAPTIĞI ŞİKAYET VE TALEPLER DİNLENİLDİ

Turistlerin acente sahiplerine aktardığı şikâyet ve talepleri dinleyen TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu talepler doğrultusunda eksikleri gidermeye çalıştıklarını belirterek “ Daha önce Riyad ve Dubai’de fuarlara katıldık. Yapmış olduğumuz girişimlerle bölgemizi tanıtarak sizleri davet ettik.  Charter seferleri ve Türk Hava Yolları seferleri başlatıldı. Zaman geçtikçe daha da geliştirerek bölgemize gelebilmeniz için kolaylıklar sağlamaya çalışıyoruz. Mutlaka şikâyet edilen eksil olan yönler oluyor. Sizlerin söyleyecek olduğu bu talepler üzerine düzenlemeleri yapmaya çalışıyoruz.”dedi. Örneğin taksilerle olan problemleri düzeltmek için yoğun çalışmaları olduğunu ifade ederek, “Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile (TESOB) eğitim ve denetim çalışmaları yürütüyoruz. Restoran ve otel çalışanlarına hizmet eğitimi ve dil gibi konularda çalışmalarımız başlatıldı. Benzer şekilde havaalanına rehberler atıyoruz ve çağrı merkezi oluşturarak telefonla yardım alma ve sorun yaşanıldığında bildirme gibi bir hizmeti hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bazı Arap ülkelerinden girişlerde vize sorunları oluyor bu yönde de sizlerden bize bilgi geldikçe çalışmalarımızı yapıyoruz.  Turistlerin rahatlığı için hassas davranma gayesindeyiz” şeklinde konuştu.

YATIRIM İÇİN DAVET

Yatırım yapabilmek için banka destekleri gibi konularda bilgi talebinde bulunan acente sahiplerine turizm ve sanayi bağlamında bilgiler aktaran TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu yatırım ortamları açısından ülkemizde teşviklerin olduğunu belirtti. Acente sahiplerine yatırım yapmaları için davette bulunan Başkan Hacısalihoğlu şöyle konuştu. “Bir Arap firması 1 milyon Euro değerinde çok geniş içerikli bir yatırımı bölgemizde başlatmış bulunuyor. Yatırım bağlamında düşündüğünüzde ülkemizde devlet tarafından sağlanan vergi muafiyetleri, çalışanların sigorta veya maaş ödemeleri gibi birçok avantaj mevcut durumda. Bu tür kolaylıklardan yararlanarak yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Biz TTSO olarak yatırım ortamları ve piyasa değerleri gibi birçok alanda bilgi aktarımı sağlayabiliriz. Gerekli tüm yardımları yapmaya hazırız. Ne zaman isterseniz projenizle ilgili bizimle irtibata geçerek bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz”

Turistlerin kendilerine ilettikleri talepleri belirten acenteler bölgenin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğu kadar da yatırım için çeşitli avantajlarının olduğunu  tespit ettiklerini ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını aktardılar.   Trabzon’a ait bilgilerin yer aldığı kitapçık ve filmlerin yanında yöresel malzemelerin hediye olarak takdim edildiği acente sahipleri ilgi ve alakadan memnun olduklarını belirterek teşekkürlerini ilettiler.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Deneyimli psikologlar, pandemiyi anlattı

Pdf OluşturYazdırthi – Burkovik: “Ruh sağlığının yüksek tutulmasını hedefledik” Demirsoy: “Güçlü kalmak için uğraş veriyoruz” ...

Bin Aydan Hayırlı Gece

Pdf OluşturYazdırthi – Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın bizlere ebedi azaptan kurtuluş fırsatı sunan ve ...

Anneler Baş Tacımızdır

Pdf OluşturYazdırthi – Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Av. Işıl Demir Güner, anneler günü ...

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı’dan Başkan Zorluoğlu’na Ziyaret

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu makamında ...

Yalıncak Plajı Deniz Sezonuna Yetiştirilecek

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ve Trabzonlular tarafından merakla beklenen Yalıncak Plajı ...