Anasayfa » Kültür » 55 BİN 540 HACI ADAYI İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

55 BİN 540 HACI ADAYI İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Her yıl milyonlarca hacı adayının merakla beklediği hac kuraları çekilişi Diyanet İşleri Başkanlığı’ndayapıldı. Türkiye’den 1 milyon 761 bin hacı adayının katıldığı çekiliş sonucunda 55 bin 540 kişi bu yıl hacca gidecek.

581 bin yeni kayıt olmak üzere 1 milyon 761 bin kişinin başvurduğu hac kurası, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda basın ve kamoyuna açık bir şekilde bilgisayar ortamında gerçekleştiridi. Çekiliş sonucuyla birlikte 55 bin 540 kişi hac ibadetlerini gerçekleştirerek hacı olacak.

1457537233_n__ans_logo

Hac ve umre yetkili acentasıNüans Turizmyetkilileri; “Nüans Turizm 15 yıllık IATA üyesi bir acentadır. Kurulmamızdaki amaca yönelik, binlerce müslümanı hac görevini gerçekleştirmelerinde vesile olmaktan son derece mutluluk ve huzur duyuyoruz.Kabe’deki genişletme çalışmalarından dolayı Suudi Arabistan makamları 2013 yılından itibaren Türkiye ve diğer ülkelerin kotaları %20 azaltılmıştır.Hacı adayları kura sonuçlarını Dinayet’in web sitesinden sorgulayabilirler. Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart tarihleri arasında, Normal – Müstakil – Otel olmak üzere üç ayrı konaklama türünde yapılacak, Hacı adayları kesin kayıttan önce internet ortamında Diyanet ya da Acenta seçeneklerinden tercih ettiklerini seçeceklerdir. Türkiye’den gidecek Hacı adaylarının %83’ü Normal % 14’ü Müstakil ve %3’ü Otel kategorisinde olup fiyatlar Diyanet İşleri başkanlığı tarafından Normal Tip için 3750 $ , Müstakil Tip için 5250 $  Otel Tip için 6800 $ olarak belirlenmiştir. Türkiye’den gidecek hacı adaylarının çıkışları 4 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında; Kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.Hacı adaylarımızın yolculuk ve hac ibadetleri sırasında hiçbir sorun yaşamadan idabetlerini yerine getirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. İslam’ın 5 şartından biri olan hacca hizmet etmek, bizim için en kutsal görevlerden biridir.” şeklinde konuştular.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...