enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Vali Ustaoğlu’nun Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası Mesajı

10.04.2021
A+
A-

thi – Ülkemizin huzur ve güvenliği için adalet, sabır ve hoşgörü ile görevini yerine getirme gayretinde olan “Polis Teşkilatımız” başarıları ile bizleri onurlandırmış; iç ve dış düşmanlarımıza karşı sağlam duruşu ile de milletimize daima gurur vermiştir. Vatanı ve milleti uğruna canlarını sakınmadan görevlerini ifa eden tüm emniyet mensuplarının zorluğu ölçüsünde de şerefli bu görevlerini sonsuz bir vatan ve millet sevgisiyle yerine getirmekte olduklarını bilmekteyiz.

Köklü bir tarihe sahip olan Polis Teşkilatımız, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmıştır.

Büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla hizmet veren emniyet teşkilatımız, 176 yıldır misyon ve vizyonunu geliştirerek gücünü arttırmaya devam etmektedir. Huzur ve asayişi temin etmek, suçu önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarımızın milletimizin ilgi ve destekleriyle gücüne güç katacağına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin bekası ve milletimizin refahı için toplumun huzur ve güvenliğini sağlayan Emniyet Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor; başta bu aziz görevi yerine getirirken görev başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmetle; gazi ve emeklileri de minnetle anarken, halen bu ulvi görevi yerine getiren Polis Teşkilatı mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır