enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türksoy Genel Sekreteri Kaseinov’dan Büyükşehir’e Ziyaret

17.10.2020
A+
A-

thi – Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’ı ziyaret etti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, beraberinde Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı Raif Yetim, Trabzon Şube Yöneticileri Sayim Adanur, Mustafa Yaylalı ve Hüseyin Azizoğlu ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur’un da hazır bulunduğu ziyarette, Trabzon’un ‘2021 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı’ hakkında istişarelerde bulunuldu.

TRABZON İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Vekili Ataman ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Anadolu’nun fethi İstanbul’dan sonra Trabzon ile tamamlandı. Trabzon, tarihi önemine binaen kültür ve sanat alanında ülkemize en çok sanatçı ve kültür adamı yetiştiren şehirdir. Bu nedenle Trabzon’un 2021 yılı için düşünülen ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ olması, hem şehrimiz hem de ‘Türk Dünyası’ için çok önemli” ifadelerini kullandı. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesinde Türkiye ve Azerbaycan arasındaki büyük dayanışmanın gurur vesilesi olduğunu da belirten Ataman, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

ORGANİZASYON YETENEĞİNİZE ŞAHİDİM

Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı Genel Sekreteri ve Kazakistan eski Kültür Bakanı Düsen Kaseinov ise, “Trabzon’da bulunmaktan ve sizlerle bir araya gelmekten memnuniyet duydum. 2012 yılından beri gerçekleştirilen etkinliklerde Trabzon’un organizasyon yeteneğine bizzat şahit oldum” şeklinde konuştu.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır