Anasayfa » Aktüalite » TURİZM TOPLANTISINDA ŞİFALI MAHURA SUYU DAĞITILDI

TURİZM TOPLANTISINDA ŞİFALI MAHURA SUYU DAĞITILDI

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Ticaret Borsası 12×12 Karadeniz Toplantıları kapsamında “4 Mevsim Trabzon Turizmi”konusunda düzenlenen foruma katılanlara ilginç bir uygulama yapılarak özel olarak hazırlanmış şifalı su hediye edildi.

“Yeni Anlayışlar, Yeni Anlayışlar”
sloganı ile düzenlenen forumda Trabzon’un sahip olduğu doğal ve tarımsal değerlerin turizme kazandırılması ile ilgili sunumlar yapıldı.

Forumda Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk tarafından yapılan sunumda Sümela Manastırı’nın yer aldığı Coşandere Vadisi’ndeki sulardan yararlanılması ile ilgili projeler tartışıldı.

Arslantürk’ün benzeri konuda dile getirdiği Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı Bereketli köyünde bulunan ve halk arasında Mahura Suyu olarak adlandırılan şifalı su ile ilgili ilginç bir uygulama yapıldı.

Halka açık olarak değerlendirilen maden suyundan pet şişelere dolum yapılarak üzerine Araklı Mahura Şifalı Suyu ibaresi ile suyun böbrek hastalıkları, göz ve cilt rahatsızlıklarına da iyi gelen özelliklerinin yer aldığı etiket yapıştırıldı.

Özel olarak hazırlanan sular, üzerine “Trabzonspor’un Resmi Yiyeceği Finduk”yazılı 30 gramlık fındık paketleri ile birlikte foruma katılanlara dağıtıldı.

Meclis Başkanı Arslantürk, Mahura benzeri çok sayıda şifalı suyun yer aldığı Trabzon’da bunların iç ve dış turizme yönelik olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

MEGİP kapsamında 4 firmanın 140 kişilik eleman ihtiyacı karşılanacak

Pdf OluşturYazdırthi – İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye ...

Trabzon’da 7 bin fındık fidanı tek gövdeli dikildi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında ...

Trabzon’da Tema Park kurulması için Çalışma Grubu oluşturuldu

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) şehirde turizmin çeşitlendirilmesi ve yeni bir ...

Huzur Hakları Mehmetçik Vakfı’na Bağışlandı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ...

TTSO, işadamlarının dünyaya açılması için çalışmalarını sürdürüyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) İngiltere ve dünyanın başka ülkelerinde dış ...