Anasayfa » Haber » TTSO Müşterek Meslek Komiteleri toplantısı yapıldı

TTSO Müşterek Meslek Komiteleri toplantısı yapıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Müşterek Meslek Komiteleri toplantısı, pandemi tedbirleri nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “6 ayda bir yaptığımız meslek komiteleri toplantısını gerçekleştiriyoruz. Burada esas amacımız ortak sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin dile getirilmesidir. Taleplerin çözümü konusunda önerilerin dile getirilmesi bakımından bu toplantıları önemsiyoruz. Önümüzde Ramazan ayı var. En az iki veya üç haftalık sıkı tedbirler alınarak pandemi sıkıntısından kurtarmamız ve Nisan’dan sonra açılacak turizm sezonuna hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bölgemizin maviye dönüşmesi konusunda çaba göstermeliyiz. Bizim bölgemizi tercih eden turistlerin gelme arzusunda olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki süreci hep birlikte değerlendirerek doğru kararı almalıyız. Meslek komitesi üyelerinin sürekli sektörlerinin taleplerini ve çözüm önerilerini bize aktarmasını bekliyoruz. Bunları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hızlı şekilde ilgili makamlara ileteceğiz ve takip edeceğiz” dedi.

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren de toplantıda yaptığı konuşmada, “Meslek komitelerimiz tabanın sesini duyurmak açısından önemli bir görev üstlenmişlerdir. Suat Başkanımızın ve yönetimin kendilerine ulaştırılan her konuyu devlet yetkililerine ilettiklerini görüyoruz. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Her toplantıda önlemleri ısrarlar vurguluyoruz fakat her geçen gün kötüye gittiğimizi üzülerek görüyorum. Bütün Karadeniz Bölgesi’nin acilen maviye dönmesi gerek. Turizm, eğitim ve sağlık şehriyiz. Turizm ve eğitimde ilerleyebilmemiz için tedbirlere uymalıyız. Çevremizdekileri de uyarmalıyız” diye konuştu.

“PANDEMİ DESTEKLERİ SÜRMELİ”

TTSO’nun faaliyetleri hakkında hazırlanan filmle meslek komitesi üyelerine bilgi verildikten sonra, meslek komitesi üyeleri Ekrem Çapkınoğlu, Ragıp Pirselimoğlu, Ahmet Çebi, Erkut Çelebi ve İntizam Seyda Durgun, yaptıkları konuşmalarla sektörleriyle ilgili talepleri aktardı. Meslek Komitesi üyeleri ayrıca pandemi desteklerinin sürmesi gerektiğini de vurguladı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...