Anasayfa » Haber » TTSO Başkanı Hacısalihoğlu Trabzon’un denizle daha fazla buluşması gerekli

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu Trabzon’un denizle daha fazla buluşması gerekli

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kentin denizle daha fazla buluşması gerektiğini, bu konuda yapılacak çalışmaları oda olarak destekleyeceklerini söyledi.

TTSO Meclis Üyesi Ahmet Haşim Ekici tarafından hizmete sokulan Mavi Saray gemisinin açılış töreninde konuşan Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, “Trabzon’un gerçekten özlediği bir olay bu. Böyle bir gezi gemisinin şehrimizde hizmete sokulmasından dolayı işletmecimize teşekkür ediyorum. Turizme katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu gemiye ruhsat alınması konusunda önemli adımlar atıldığını biliyorum ve bu konuda Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

18871 (Copy)

Sahil kenti olan Trabzon’un mutlaka denizle daha fazla buluşması gerektiğinin altını çizen Hacısalihoğlu, “Turizmin en önemli ayaklarından birisi de, deniz kenarında olan ilimizin denize açılmasıydı. Gelen turistlerden ve turizm firmalarından büyük bir talep vardı. Bu konuda birçok arkadaşımızı yönlendirdik ama şimdi nasip oldu. Bu geminin turizme yapacağı katkıdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, protokol ve davetliler katıldı. Mavi Saray gemisinin Trabzon Limanı’ndan saat 10.00 – 22.00 arasında 2 saatte bir kalkacağı belirtildi. Gemide tekne turunun yanı sıra düğün, mezuniyet, toplantı ve diğer organizasyonların da düzenlenebildiği vurgulandı.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...