Anasayfa » Haber » TTSO Başkanı Hacısalihoğlu Trabzon’un denizle daha fazla buluşması gerekli

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu Trabzon’un denizle daha fazla buluşması gerekli

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kentin denizle daha fazla buluşması gerektiğini, bu konuda yapılacak çalışmaları oda olarak destekleyeceklerini söyledi.

TTSO Meclis Üyesi Ahmet Haşim Ekici tarafından hizmete sokulan Mavi Saray gemisinin açılış töreninde konuşan Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, “Trabzon’un gerçekten özlediği bir olay bu. Böyle bir gezi gemisinin şehrimizde hizmete sokulmasından dolayı işletmecimize teşekkür ediyorum. Turizme katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu gemiye ruhsat alınması konusunda önemli adımlar atıldığını biliyorum ve bu konuda Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

18871 (Copy)

Sahil kenti olan Trabzon’un mutlaka denizle daha fazla buluşması gerektiğinin altını çizen Hacısalihoğlu, “Turizmin en önemli ayaklarından birisi de, deniz kenarında olan ilimizin denize açılmasıydı. Gelen turistlerden ve turizm firmalarından büyük bir talep vardı. Bu konuda birçok arkadaşımızı yönlendirdik ama şimdi nasip oldu. Bu geminin turizme yapacağı katkıdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, protokol ve davetliler katıldı. Mavi Saray gemisinin Trabzon Limanı’ndan saat 10.00 – 22.00 arasında 2 saatte bir kalkacağı belirtildi. Gemide tekne turunun yanı sıra düğün, mezuniyet, toplantı ve diğer organizasyonların da düzenlenebildiği vurgulandı.

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Büyükşehir’den Trabzonlulara Bayram Sürprizi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda evlerinden çıkamayan hemşehrilerini unutmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Alzheımer ve Parkinson Hastalıkları İçin İki Yeni Mobil Uygulama

Pdf OluşturYazdırthi – Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde evinden ...

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Koronavirüsten Korunmak İçin Göz Sağlığınıza Da Dikkat Edin

Pdf OluşturYazdırthi – Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs, gözlerden de bulaşabiliyor. ...

Moloz’un Çehresi Değişecek

Pdf OluşturYazdırthi – Moloz mevkisinde inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ...