enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Trabzon Yarı Maratona Tarihi Talep

19.02.2022
A+
A-

thi – Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 42.’si düzenlenecek olan Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu hazırlıkları tamamlandı. Yarı Maraton için bu yıl tarihi müracaat gerçekleştirildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak organize edilen 42. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ve Halk Koşusu için açılan müracaatlar bugün itibariyle doldu. 2000 kişinin müracaat ettiği Yarı Maratonda 750 profesyonel sporcu yarışacak. Bu yıl iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla koşulacak yarı maratonun sloganı ise “Dünyanın Sana İhtiyacı Var” olacak. 20 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek Yarı Maraton’da Halk Koşusu, 10k ve 21k koşusu olmak üzere toplam 3 kategoride yarış düzenlenecek.

ÇESİTLİ ÖDÜLLER DAĞITILACAK

Hızırbey Mahallesi Devlet Sahil Yolu Caddesi Sebze Hali önündeki start noktasından başlayacak Yarı Maraton; Beşirli Dolmuş Durağı önünden geri dönülmesinin ardından Pazarkapı Mahallesi’ndeki yeni yapılan 4 minareli caminin yonca kavşağından dönüldükten sonra yine Sebze Hali önünde sona erecektir. Yarışlarda ise çeşitli ödüller dağıtılacak.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır