Anasayfa » Aktüalite » Trabzon Havalimanında Yolcu Sayısı Yüzde 16 Arttı

Trabzon Havalimanında Yolcu Sayısı Yüzde 16 Arttı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Elde Ettiğimiz Kazanımları Hep Birlikte Daha İyi Noktalara Taşımalıyız

Trabzon Havalimanında Yolcu Sayısı Yüzde 16 Arttı

TRABZON_HAVALIMANI_01 (Copy)

Trabzon Havalimanında 2016 yılı Mart ayında yolcu sayısının, bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdi.  Yolcu sayısı da yüzde 16 oranında artışla 263 bin 658’e ulaştı.

Mart ayında Trabzon Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiğinin de, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18 artış sağlandı. İç hatlarda ise iniş kalkış yapan uçak sayısı bin 852’ye ulaştı. Dış hatlar uçak trafiği de 172 olarak gerçekleşti. Toplam uçak trafiği yüzde 11 artışla 2 bin 24’e ulaştı.

Kargo, posta ve bagaj içeren yük trafiği de yüzde 2 artış gösterirken 2016’nın ilk üç ayında hizmet alan yolcu sayısında da, yüzde 16 oranında artış baş gösterdi.

Trabzon havalimanındaki yolcu sayısının artışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yolcu sayısındaki artışın bölge için sevindirici olduğunu söyleyerek, “Bölgemizde yeni açılan Ordu-Giresun havalimanı da devrede olmasına rağmen her iki havalimanında da yolcu sayısı artıyorsa bu durum bölgedeki hareketliliğin, canlılığın ve dinamizmin göstergesidir. Bir taraftan da turizmin geldiği noktayı gösteriyor. Bu durum bizim için, bölgemiz ve ülkemiz için sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Elde edilen kazanımların kaybedilmemesinin gerekliliğine de vurgu yapan Vali Öz, “Bölgemizde, ilimizde elde ettiğimiz bu hareketliliği kaybetmememiz için daha planlı ve bilimsel çalışmalar yapılması gerekiyor. Turizmde daha çok mesafe kat etmemiz için hizmet sektöründen tutun da, kültürel varlıkların korunması ve restorasyonu, altyapı yatırımları, hizmet sektöründe personel eğitimine kadar pek çok alanda daha fazla mesai harcamalıyız. Eğer bunları yapamazsak elde ettiğimiz kazanımları kaybedebiliriz” diye konuştu.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...