enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Trabzon -Akçaabat’ta Çöp Konteynerleri Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor

26.05.2021
A+
A-

6thi- Trabzon – Akçaabat’ta Çöp Konteynerleri Yıkanarak Dezenfekte Ediliyor

Akçaabat Belediyesi; Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde düzenli olarak çöp konteyneri yıkama çalışmaları için, Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte aracını hizmete aldı.

Akçaabat Belediyesi, korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında da çöp konteynerlerini tek tek dezenfekte ediyor. Akçaabat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracıyla ilçe genelinde bulunan tüm çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak dezenfekte etmeye devam ediyor. İlçe genelinde korona virüs salgınına karşı mücadele kapsamında dezenfekte ekipleri, her çöp konteynerini özel ilaçlarla rutin olarak dezenfekte ederken, bir yandan da başka bir ekip çöp konteynerleri yıkama işlemlerini sürdürüyor. Akçaabat’ın her mahallesindeki cadde ve sokaklarında yer alan her çöp konteynerini yıkayıp dezenfekte eden ekipler; korona virüse geçit vermedikleri gibi konteynırlarda hoş olmayan kokulara, sinek ve larva oluşumuna engel olunmasını sağladılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Ekim; “Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı, çöp toplanan konteynerleri yıkama ve dezenfekte etmesinin yanı sıra, araç çöp konteynerini kendi içerisine alarak yıkama ve dezefenkte işlemini gerçekleştiriyor ve pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermiyor. Mahallelerdeki çöp konteynerlerini en son teknolojiyi kullanarak dezenfekte ediyor, konteyner yıkama aracı ile konteynerler hem hızlıca hem de kolayca yıkanıyor. Amacımız daha temiz bir şehir havasında vatandaşlarımıza hizmet vermek gayreti içerisindeyiz. “ dedi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır