Anasayfa » Kültür » Torbalı Ticaret Odası Heyeti Borsayı Ziyaret Etti

Torbalı Ticaret Odası Heyeti Borsayı Ziyaret Etti

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – 35 kişilik heyetle Trabzon ve Rize’de iş görüşmeleri turuna çıkan Torbalı Ticaret Odası (TTO) Heyeti Trabzon Ticaret Borsası’nı (TTB) ziyaret etti. Borsa yöneticileri ile bir araya gelen heyet, Torbalı ekonomisi hakkında bilgiler aktarıp, Trabzon ile ilgili bilgiler aldılar. TTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ve Meclis Başkanı Erkan Aksoy başkanlığındaki heyet, borsayı ziyaretlerinde Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Meclis Başkan Yardımcısı Nevzat Özer ve Meclis Üyeleri Aydın Derya ile İsmail Hakkı Atasoy ile görüştüler.

Abdulvahap Olgun bir ilçe olmalarına rağmen İzmir ekonomisinin bir lokomotifi olduklarını ve ihracatıyla 66 ili geride bıraktıklarını belirterek “Torbalı son dönemde girişim yakalayan bir yer. Her tarafta Torbalı’nın son yıllarda yakaladığı başarıyı anlatmak için bu gezileri tertipliyoruz.  Bir ilçe olmasına rağmen ihracatımız ile 66 ili geride bırakıyoruz.  İzmir’in bir ilçesi olmamıza rağmen ödediğimiz vergi miktarı ile İzmir’in ödediği verginin yüzde 54’ünü ödeyen ilçe konumundayız. Dış pazarlarla ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. Bunun için Dış Ticaret Birimimizi güçlendirdik. İç piyasayı da bir an önce canlandırmamız gerekiyor. Bu tarz ziyaretlerin ve toplantıların iç ticaretin, ekonominin yeniden canlandırılmasında fayda olacağını düşünüyorum” dedi.

Torbalı TO Meclis Başkanı Erkan Aksoy da Trabzon’da gördükleri ilgiden son derece memnun olduklarını belirterek, Trabzon’un son yıllarda çok geliştiğini ve ticari anlamda bir liman şehri olarak batının yüzü olduğunu ifade etti.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da, ziyaretin iki bölge arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk de Trabzon’un son yıllarda büyümeye devam eden bir şehir olduğunu ve yönünü tarımsal sanayinin yanında turizme de yönlendirdiğine vurgu yaptı.

Arslantürk şehrin özellikle son 4-5 yıldan beri Arap dünyasından ciddi bir turist çektiğine işaret ederek;  “Kısa zamanda otellerdeki yatak kapasitesi 40 binin üzerine çıkarıldı. 12 ay yaygın bir turizm yapısına çevirmenin gayreti içerisindeyiz. Şehrimizde sadece yaz turizmi değil, doğamız, tarihi dokumuz her mevsim turizme açıktır. Trabzon’un bu noktada kazanması demek ülkenin kazanması demek. Bizim gerek borsa, gerek şehre değer katma adına burada bulunan işverenler olarak tek hedefimiz bu ülkenin ve bu bölgenin kazanması“ dedi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

MEGİP kapsamında 4 firmanın 140 kişilik eleman ihtiyacı karşılanacak

Pdf OluşturYazdırthi – İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye ...

Trabzon’da 7 bin fındık fidanı tek gövdeli dikildi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında ...

Trabzon’da Tema Park kurulması için Çalışma Grubu oluşturuldu

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) şehirde turizmin çeşitlendirilmesi ve yeni bir ...

Huzur Hakları Mehmetçik Vakfı’na Bağışlandı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ...

TTSO, işadamlarının dünyaya açılması için çalışmalarını sürdürüyor

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) İngiltere ve dünyanın başka ülkelerinde dış ...