enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TGC’nin Gurur Günü

10.06.2024
A+
A-

thi – Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, 2023 Yılı Başarılı Gazeteciler Yarışması Ödül Töreni büyük katılımla gerçekleştirildi. Cephanelik Restoran’da yapılan ödül törenine, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Erek Çağatay, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Trabzon eski Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz,  Trabzon Barosu Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın,Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Doğu Karadeniz Kan Merkezi Müdürü Dr. Dila Baran ile kamu kurumlarının il müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

GAZETECİLİK MESLEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Ödül töreninin açılışında konuşan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Veda Küçük, “Bu bizim güzel ve kalabalık bir günümüz. Hep beraber güzel ve mutlu bir şekilde kutlayacağız.” dedi. Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ise, “Gazetecilik mesleği çok önemli. Toplumun sesi olan, toplumun gözü olan bir meslek ve medya toplumu aydınlatıyor. Bazen bu idareyle vatandaşlarımız arasında, bazen doğrudan doğruya vatandaşlarımızın içerisinde köprü vazifesi görüyorlar. O yüzden kendilerini tebrik ediyorum.” diye konuştu. Vali Yıldırım, ödül töreninin önemine dikkat çekerek, “İnşallah bundan sonra da aynı şekilde geleneksellik devam eder. Sonraki yıllarda kendi işlerini en iyi yapan arkadaşlarımız bu plaketleri almaya ve kendilerini tasdik etmeye mahzar olurlar.” İfadelerini kullandı. Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından sırasıyla ödüllerin verilmesine geçildi. Ödül töreninin sonunda müzikli kutlama da yapılarak geceye neşe katıldı.

BU ONUR İHSAN ÖKSÜZ’ÜN

Gecede dağıtılan ödüller şöyle: Ziyad Nemli Büyük Ödülü: İhsan Öksüz, Trabzon basınına uzun yıllar boyunca verdiği büyük katkılardan dolayı bu ödül kendisine layık görüldü. Jüri Özel Ödülü: Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon şehrine Basın Müzesi kazandırdığı için kendisine bu ödül layık görüldü. Sanat Ödülü: Alper Kul, Trabzonlu tiyatro ve sinema oyuncusu olarak ülke çapında çıkış yapmış olmasından dolayı kendisine bu ödül layık görüldü.

Spor Ödülü: Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Futbol Takımı, bilindiği üzere bu takımınız Türkiye Liseler Arası Okul Sporları Futbol Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu.

 

GİRİŞİMCİLER UNUTULMADI

Yılın Girişimci İş İnsanları Ödülleri: Erol Tuna (Tunalar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı), Celil Hekimoğlu (Hekimoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı), Hamdi Abanoz (Abanoz Medya), Ali Haydar Baş (ATA Petrol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Muhçi ( Alaska Endüstriyel Mutfak)

Hizmet Ödülleri: Varol Uzlu, Tekin Atay, Fatih Doğan, Hüseyin Atmiş, Ömer Altuntaş, Sadık Aydın, Tanju Akıncıoğlu, Zeki Sancak, Arif Azak

 

ÖDÜLLER DAĞITILDI

Haber Ödülü: Selçuk Başar (Demirören Haber Ajansı), “Ölen Arkadaşı İçin 188 Hayat Kurtardı”

Haber Görüntü Ödülü: Bekir Koca (İhlas Haber Ajansı), “Mezarlık Kavgası”

Spor Haberi Görüntü Ödülü: Hasan Taşcan (Anadolu Ajansı), “Yürüyemezsin Denilse De Ayağa Kalktı, Masa Tenisinde Final Hedefi Koydu”

Haber Fotoğrafı Ödülü: Hakan Burak Altunöz (Anadolu Ajansı), “Uçurumun Kenarında”

Spor Fotoğrafı Ödülü: Nurgül Günaydın (Taka Gazetesi), “Onuachu Atıyor, Trabzonspor Kazanıyor”

Köşe Yazısı Ödülü: Yahya Ataman (Taka Gazetesi), “Eylül Ayı Üzerine”

Röportaj Ödülü: Ali Osman Yürük (Kuzey Ekspres Gazetesi ) “Gamsız Hayat Herkese Başka Sunar Garip Oyunlarını”

Röportaj Ödülü: Hatice Üneş Aksoy (Günebakış Gazetesi), “Yıkımın Gölgesinde İlk Kurban Bayramı Hüznü”

Mizanpaj Ödülü: Elif Yasemin Aydoğan (Karadeniz Gazetesi), “7.7 İle Böyle Öldük, Böyle Ağlıyoruz”

Mizanpaj Ödülü: Enes Aydın (Karadeniz’de Sonnokta Gazetesi), “Bir Yanda Mucize, Bir Yanda Gözyaşı”

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır