Anasayfa » Sağlık » Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi turizmi de canlandıracak

Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi turizmi de canlandıracak

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon’da kurulması çalışmaları son aşamaya gelen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi’nin bölgedeki spor ve sağlık turizmi hareketini artıracağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi, Sağlık Daire Başkanı Adnan Hasanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve KTÜ BESYO Müdürü Fatih Bektaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen heyet, Trabzon’da kurulması çalışmaları yürütülen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi ile ilgili bilgi verdi. Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Trabzonspor tesisleri yanındaki eski il müdürlüğü binamızda açılması için çalışmalar yürütülen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi’ni çok önemsiyoruz. Türkiye’de ikincisi açılacak olan merkezde sporcuların tüm verileri bilimsel metotlarla toplanacak. Amatör veya profesyonel tüm sporcularımızın yetenek ve performanslarının değerlendirileceği merkezde yapılacak olan tüm ölçümler kayıt altına alınacak. Proje çalışmaları devam ediyor. Çevre ülkelere de hizmet vermesi planlanan merkezde toplanacak veriler dünyada başarılı olan sporcuların verileriyle karşılaştırılıp değerlendirilecek. Merkezde ayrıca sakatlık sebepleriyle ilgili de bilimsel çalışmalar yapılacak” dedi. Merkezden faydalanmak isteyen yerli ve yabancı sporcuların Trabzon’da büyük bir turizm hareketi yaratacağı da vurgulandı.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’da turizmin çeşitlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Açılması planlanan merkezin de vurguladığınız gibi spor ve sağlık turizmine büyük katkısı olacağına inanıyorum. Buraya gelecek sporcu kafileleri büyük bir turizm hareketi yaratacaktır” diye konuştu.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Arabuluculuk sistemi, iş ve ticari davalarda zaman kaybını önlüyor

Pdf OluşturYazdırthi –  İşçi – işveren arasındaki davalar ve ticari uyuşmazlık davalarında arabuluculuk sisteminin kullanılmasının ...

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi!

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl ...

Alerji ile başa çıkmak mümkün

Pdf OluşturYazdırthi – Çoğu kişinin sorunsuz kabul edebileceği bir maddeye karşı olan anormal duyarlılık olarak ...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, il genelindeki mahalle yollarında bakım onarım ...

Her firma dijitalleşme ve e-ticarete önem vermeli

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Üyesi Ahmet Kazaz, dünyadaki ekonomik ...