Anasayfa » Kültür » Roche’un devrim yaratan yeni immünoterapi ilacı FDA’ya sunuma hazır

Roche’un devrim yaratan yeni immünoterapi ilacı FDA’ya sunuma hazır

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Mesane kanseri tedavisinde yeni bir döneme geçiliyor

Roche’un mesane kanserinintedavisi için çalıştığı yeni araştırma ürünü Amerikan Klinik Onkoloji Derneği’nin 2016 Yılı Genitoüriner Kanserler Sempozyumu’nda (ASCO GU) değerlendirmeye sunuldu.

Roche mesane kanseri tedavisinde devrim yaratan yeni ilacını global sağlık otoritesi olarak bilinen ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) yakında sunmayı planlıyor.

1454320251_roche_logo (Copy)

Son yıllarda giderek daha çok kişide görülmesiyle dikkat çeken mesane kanseri en riskli hastalıklar grubunda yer alıyor. Tedavi seçeneklerinin sınırlı olması nedeniyle her yıl yaklaşık 145 bin kişinin ölümüne neden olan metastatik mesane kanseri için yeni gelişmeler umut verici haberleri de beraberinde getirdi.

2012 yılında tanı konan 430 bin yeni vaka ile dünyadaki en yaygın kanser hastalıkları arasında dokuzuncu sırada bulunan mesane kanseri tedavisi için geri sayım başladı.Erkeklerde kadınlara göre 3 kat daha fazla görülen mesane kanserinin son 30 yıldır tedavisine yönelik etkin bir sonuç geliştirilemediği biliniyordu. Az gelişmiş ülkelerde yine 3 kat daha yaygın görülen mesane kanserinin tedavisi için bugün yeni bir tedavi seçeneği olabileceği belirtiliyor.

Roche yenilikçi tedavi yatırımlarına devam ediyor

Roche mesane kanseri tedavisinde devrim yaratan yeni ilacını global sağlık otoritesi olarak bilinen ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) yakında sunmayı planlıyor.

Roche Sağlık Direktörü ve Global Ürün Geliştirme Başkanı Dr. Sandra Horning kişinin kendi bağışıklık sisteminin kanserle savaşmasına yardımcı yenilikçi tedavi seçenekleri sunma çabalarına her zamankinden daha fazla yatırım yaptığına dikkat çekti. Horning “Roche’un ilacına yanıt veren ilerlemiş mesane kanseri hastalarının çoğu uzun takip döneminde yanıtları koruması cesaret verici bir gelişme. Söz konusu tedaviyi uygulayan hekimlere ve hastalarına en kısa sürede sunma umuduyla bu sonuçları AB, FDA ve diğer sağlık makamlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Anti-PD-L1 hakkında

Lokal ileri veya metastatik ürotelyal karsinom hastalarında Roche’un henüz araştırma aşamasında olan kanser immünoterapisi ilacının merkezi faz 2 çalışmasının güncellenmiş sonuçlarını açıklandı.

Önceden tedavi görmüş popülasyonda medyan genel sağkalım (mGSK) PD-L1 ekspresyonu düzeyleri daha yüksek olan kişilerde 11.4 ay [%95 GA : 9.0, TE] ve genel çalışma popülasyonunda 7.9 ay [%95 GA: 6.6, 9.3] olarak saptandı. Çalışma ayrıca Anti-PD-L1 yanıt veren kişilerin (olguların %84’ünün (n=38/45) 11.7 aylık daha uzun medyan takip ile değerlendirildiğinde PD-L1 ekspresyonundan bağımsız olarak yanıt vermeye devam ettiğini gösterdi.. Medyan yanıt süresine henüz ulaşılmadı. Anti-PD-L1 iyi tolere edilmiştir ve advers olaylar, önceki güncellemelerde görülenlerle tutarlı bulundu.. Bu veriler, Amerikan Klinik Onkoloji Derneği’nin 2016 Yılı Genitoüriner Kanserler Sempozyumu’nda (ASCO GU) sunuldu.

Roche Hakkında

Merkezi İsviçre Basel’de bulunan Roche, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarındandır. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak Roche, onkoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve nöroloji konularında yenilikçi ve farklı ilaçlar geliştirmektedir. Aynı zamanda in-vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında dünya lideri  olan Roche, diyabet yönetiminde de öncüdür. Roche’un kişiye özel tedavi stratejisi, hastaların sağlığı, yaşam kalitesi ve hayatta kalma oranlarında somut yenilikler getirecek ilaç ve tanı araçlarını sağlamayı hedeflemektedir. 1896 yılında kurulan Roche, yüz yılı aşkın süredir küresel sağlık alanında önemli katkılar sağlamaktadır. Roche tarafından geliştirilen ve aralarında hayat kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryaller ve kemoterapinin yer aldığı 28 ilaç Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Model Temel İlaç Listesi’nde yer almaktadır. Dünya genelinde 88,500 çalışanı ile Roche Grubu, 2014 yılında Ar-Ge çalışmalarına 8.9 milyar İsviçre Frangı yatırım yapmış, grup satışlarından 47.5 milyar İsviçre Frangı ciro elde etmiştir. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahiptir. Roche, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 330 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götürmektedir. Daha fazla bilgi için www.roche.com ve www.roche.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

TMO’NUN FINDIK SATIŞI

Pdf OluşturYazdırthi – Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO)  stoklarındaki fındığı satmaya başlaması piyasayı hareketlendirdi. Ulusal Fındık ...

Romanya ile Türk iş dünyası arasındaki işbirliği görüşüldü

Pdf OluşturYazdırthi – Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda, beraberinde Romanya’nın Trabzon Fahri Konsolosu Mustafa Beyazlı ...

2018 yılında Türkiye’ye yurtdışından 400 bin cep telefonu alındı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Ahmet Kazaz, yılda 11 milyon ...

BAŞKAN ZORLUOĞLU, BRİFİNG MESAİSİNDE

Pdf OluşturYazdırthi – Hemşehrilerinin büyük desteğiyle göreve gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, makamı ...

BAŞKAN ZORLUOĞLU BUGÜN BENİM VE ŞEHRİM İÇİN ÖZEL BİR GÜN

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sabah saatlerinde düzenlenen mazbata töreninin ardından, ...