Anasayfa » Kültür » Okulum Temiz Belgesi Verildi

Okulum Temiz Belgesi Verildi

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Düzköy’de Çeşitli temaslarda bulundu

Vali İsmail Ustaoğlu, “Okulum Temiz Belgesi” teslim töreni için gittiği Düzköy’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Hafız Mehmet Ofluoğlu İlkokulunda düzenlenen törende, Okulum Temiz Projesi’nin, il geneline yayıldığını aktaran Vali Ustaoğlu, velilere de seslenerek; çocuklarının okullarda virüse karşı daha güvende olacağını kaydetti.

Kovid-19 salgınıyla her alanda mücadelenin çok önemli olduğuna işaret eden Vali Ustaoğlu, “Tüm ilçelerimizde 22 ayrı sektöre yönelik denetimler gerçekleştiriyoruz. Okullarımızda alacağımız tedbirler şu günlerde daha önemli hale geldi. Şu ana kadar yapılan çalışmalar gösteriyor ki; okullardan kaynaklı vaka sayımız az. Bu tablo, velilerimiz açısından da sevindiricidir. Arzu ediyoruz ki; çalışmalar ve alınan tedbirler karşılığını aynı şekilde göstersin.” dedi.

Velilere, daha önceki okul ziyaretlerinde yaptığı; ‘çocuklarınızı gönül rahatlığıyla okula gönderin’ çağrısını yineleyen Vali Ustaoğlu, şunları söyledi:

“Çocuklarımız, okula gitmeleri durumunda, aldığımız tedbirler kapsamında virüs taşıma veya temas anlamında daha çok kontrol altında oluyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak okullarına gelen yavrularımız, okulda da aynı tedbirler kararlılıkla uygulandığı için daha güvende oluyor. Bu vesileyle Okulum Temiz Belgesi alan tüm okullarımızın idarecilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, kampanyada emeği bulunan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Kaymakam Bilal Basrı, İl Millî Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve öğretmenlerle birlikte okulda incelemelerde bulunan Vali Ustaoğlu, gezdiği sınıflardaki öğrencilere çeşitli armağanlar verdi.

Düzköy temasları kapsamında, beraberindeki kurum amirleriyle ziyaret ettiği hükümet konağında, Kaymakam Bilal Basrı ve kaymakamlık personeli ile bir araya gelen Vali Ustaoğlu, Kaymakam Basrı’dan ilçede yürütülen kamu hizmetleri hakkına bilgi aldı.

Kaymakamlığın ardından İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve beraberindekilerle, Düzköy İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret eden Vali Ustaoğlu, burada bir araya geldiği personele, başarı dileklerini bildirdi.

İlçedeki programının devamında, beraberindekilerle Düzköy Belediyesine geçen Vali Ustaoğlu, Başkan Yılmaz Ankara ile bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Düzköy temaslarını İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretiyle tamamlayan Vali İsmail Ustaoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Sırma ve komutanlık personeline vazifelerinde kolaylık diledi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...