enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Öğrencilerin ayırt edildiği günler geride kaldı

17.06.2016
A+
A-

Öğrencilerin ayırt edildiği günler geride kaldı

Trabzon’da düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “İmam hatiplimizin, ticaret meslek liselimizin, endüstri meslek liselimizin ötekileştirildiği, ikinci sınıf öğrenci kabul edildiği günler artık geri gelmeyecektir. O günler geride kaldı” dedi.

P9270800 (Copy)

2015-2016 eğitim-öğretim ılının sona ermesi münasebetiyle Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Trabzon Vali Vekili Necmettin Yalınalp, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu katıldığı törende öğrenciler ve veliler hazır bulundu.

Trende katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrüğkçüoğlu, Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunun eğitimde önemli bir başarı yakaladığını ifade ederken bu başarıdan ötürü öğretmen, öğrenci ve velileri kutladı. 1 milyon TL’lik kaynak temin ederek söz konusu okula kütüphane ve konferans salonu kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, elde edilen başarıya karşılık kendilerinden istenilen mescit inşaatını da yapacaklarının sözünü verdi.

HER SABAH DÜNYA YENİDEN KURULUR

Başkan Gümrükçüoğlu konuşmasında karnesi istenilen seviyenin altında olan öğrencilere de seslenerek, “Her sabah dünya yeniden kurulur, her sabah yeni bir başlangıçtır” dedi. Gümrükçüoğlu, “Dereceleri istenilen seviyenin altında olan öğrencilerimiz ve velilerinin hiç üzülmemesini istiyoruz. Her sabah dünya yeniden kurulur, her sabah yeni bir başlangıçtır. Bu yaz döneminde çalışacaksınız, tekrarlarınızı yapacaksınız, gayret göstereceksiniz ve daha büyük başarılara imza atacaksınız” diye konuştu.

BİZ EVLATLARIMIZ ARASINDA AYRIM YAPMIYORUZ

Konuşmasında eğitimde fırsat eşitliği noktasında yaşanan gelişmelere de değinen Gümrükçüoğlu, Türkiye’de öğrencilerin birbirinden ayırt edildiği, ötekileştirildiği günlerin artık geride kaldığını ifade etti. Gümrükçüoğlu özetle şunları kaydetti: “Bizler idarecilerimizle, velilerimizle, bakanlarımızla, Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla evlatlarımızı ayırmıyoruz, çifte standartlar oluşturmuyoruz, ötekileştirmiyoruz. İmam hatiplimizin, ticaret meslek liselimizin, endüstri meslek liselimizin diğer öğrencilerimizden ayırt edildiği, adeta tırpanlanmak istendiği, ötekileştirildiği, ikinci sınıf öğrenci kabul edildiği günler artık geri gelmeyecektir. Hepsi bizim evlatlarımızdır, hepsini gönülden kutluyoruz.”

 

 

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.