enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

MUHTEŞEM FİNAL

23.09.2017
A+
A-

thi – TRABZON GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN ORGANİZE ETTİĞİ ORHAN KAYNAR FUTBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin GelenekseL olarak düzenlediği ”10. Orhan Kaynar Futbol Turnuvası’ muhteşem bir kapanış töreniyle dün akşam sona erdi.

TAKA, Diriliş Presspor, FC. Objektif, TSYD, Şampiyonspor, Ortahisar Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve TRT olmak toplam 8 takımın katıldığı turnuvada finale kalan Şampiyonspor ve FC. Objektif’ karşı karşıya geldi. 3-3 biten maçta, statü gereği seri penaltı atışlarına geçildi ve geçen yılın şampiyonu, FC. Objektif’i 7-6 mağlup ederek şampiyonluğa 2. kez uzandı. Aynı takımın kaptanı Tuncay Lakot’da 17 golle turnuva gol kralı oldu.

Orhan Kaynar Futbol Turnuvasına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Seyfullah Kınalı, İl Jandarma Komutanı  Albay Halil Şen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, TFF Trabzon Bölge Müdürü Serdar Bali, TRT İl Müdürü Sami Serdar Şişman, TSYD Trabzon Şubesi Başkanı Murat Taşkın, merhum Orhan Kaynar’ın eşi Mine Kaynar, kardeşi Mustafa Kaynar, çok sayıda davetli, gazeteciler ile yakınları takip etti…

MSLEM Halı sahasında gerçekleştirilen final müsabakası öncesi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi, meslektaşlarına çeşitli ikramlarda da bulundu. Kalabalık bir topluluğun izlediği karşılaşma da Şampiyonspor, şampiyonluğunu resmen ilan ettikten sonra kupa törenine geçildi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut yaptığı kısa konuşmada, 10. Orhan Kaynar futbol turnuvasına katılan 8 takıma teşekkür etti ve şampiyon olan Şampiyonspor takımını kutladı. Başkan Turgut, “Desteklerinden dolayı Futbol Federasyonuna teşekkür ediyoruz. Turnuvada centilmenliği elden bırakmayan meslektaşlarımı ayrıca tebrik ediyorum. TRT’den Mehmet Avni Yıldız’ın sakatlanması hepimizi üzdü, kendisine geçmiş olsun diyoruz. Bu güzel turnuva da emeği geçen herkesi tekrar tekrar kutluyorum” dedi.

Şampiyonspor’a kupasını Trabzon Valisi Yücel Yavuz takdim etmeden önce İç işleri Bakanı Süleyman Soylu’nun resmi programına almasına rağmen meclisdeki Kuzey Irak görüşmelerinin uzaması sebebi ile törene katılamadığını ve tüm basın mensuplarını ve şampiyon takımı tebrik ettiği mesajını iletti. Trabzon milletvekilleri Muhammet BALTA, Adnan GÜNNAR ve Kamu Baş Denetcisi Şeref MALKOÇ’ da törene telgraf gönderdi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kuruluna teşekkür etti ve ardından Orhan Kaynar’ın eşi Mine Kaynar ile birlikte kupayı Şampiyonspor’a teslim ederken kupa dışında çeşitli hediyeleri de birlikte verdiler. Turnuva 2. si FC.Objektif takımına da kupasını Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Seyfullah Kınalı verdi. Turnuva’nın en centilmen futbolcusu seçilen (Fair-Play) Diriliş Presspor’dan Celal Kadıoğlu’na da ödülünü Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk takdim ederken, 17 golle turnuvanın gol kralı olan Şamiyonspor’dan Tuncay Lakot hediyesini Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt’un elinden aldı.

RESİM ALTLARI

1-Orhan KAYNAR Futbol Turnuvasının geleneksel döner,ayran ve tatlı ikramı gerçekleştirildi.

1+Turnuvanın sponsorlarından Büyükşehir Belediye Başkan vekili Seyfullah KINALI hem 2.lik kupasını takdim etti hemde katkı plaketini TGC Başkan Yardımcısı Haluk AYYILDIZ’dan aldı.

2-3-4 : Normal süresi 3-3 biten karşılaşmanın sonunda şampiyonluk sevincini geçen yılın şampiyonu yaşadı

5-Turnuvanın final maçının öncesinde ve sonrasında gazeteci futbolcular arasında dostluk vardı

6-Trabzon valisi Yücel YAVUZ katılımcılara içişleri bakanının mesajını getirdi ve Orhan KAYNAR’a rahmet diledi.

7-8 Turnuvanın 1.lik kupasını Şampiyonspor Trabzon Valisi Yücel YAVUZ , Orhan KAYNAR’ın eşi Mine KAYNAR ve TGC Başkanı Yusuf TURGUT birlikte verdiler

9-Turnuvanın en centilmen sporcusu seçilen Celal KADIOĞLU kupasını Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Birdal ÖZTÜRK’ün elinden aldı

10-Gol kralı Tuncay LAKOT’a ödülünü Saadet Partisi Trabzon İl başkanı Cevat KURT verdi.

11-Trabzon Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı İsmail Köse’ye katkılarından dolayı plaketini TSYD Başkanı Murat TAŞKIN verdi.

12-Hakem atamalarını gerçekleştiren İl Atama Komitesi Başkanı Şenol KUTRUP’a plaketini İl  Jandarma Komutanı  Albay Halil ŞEN verdi

13-Turnuvanın ana sponsoru Türkiye Futbol fedrasyonu yönetimi adına başkan vekili İbrahim USTA’ya verilen plaketi TFF Bölge Temsilcisi Serdar BALİ , TRT İl Müdürü Sami Serdar ŞİŞMAN’dan aldı.

14-Turnuva Sağlık Hizmetlerini veren sağlık görevlisi Selim ADANUR’un ödülünü Aytekin AYDIN’a TGC başkanı Yusuf TURGUT  verdi

15-Turnuvanın forma sponsoru Akyüz Otomotivin sahibi Ahmet AKYÜZ’e ödülünü TURKAV Başkanı Kenan KURU takdim etti.

16-Turnuvaya katkılarından dolayı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ’e verilmek üzere plaketini TGC Yönetim Kurulu üyesi Canan KALAYCI, TGC Başkan Yardımcısı Nevzat YILMAZ’dan aldı

17-MSLEM Halı sahanın sahibi Hailil İbrahim KASTAN’a katkı ve ilgilerinden dolayı plaketini TGC Mali Saymanı Osman ŞİŞKO verdi.

18-Turnuvanın sponsorlarından Burhan SEVİG ‘in plaketini TGC Yönetim kurulu üyesi İpek Cansel ŞAHİN’e  Serdar BALİ takdim etti.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır