enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Ziyaret

13.07.2021
A+
A-

thi – Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ayhan Pala’nın da aralarında bulunduğu heyet, son yapılan seçimlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı olarak seçilen Ersin Tatar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin soydaş iki ülke olduğuna vurgu yaparak, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini sundu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ayhan Pala,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın nazik misafirperverliğinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, Trabzon’un KKTC’ye çok özel ilgilerinden dolayı, Trabzon’dan sevgi ve saygı dileklerini getirdiğini, Trabzon’a ziyaret etmelerinden büyük onur duyacaklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“Bu yıl Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıl dönümü. 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı kutlamaları çerçevesinde hazırlıklarımıza başladık. Sizlerin ziyaretinizi de bu kapsamda değerlendiriyorum. Trabzon’u ve Trabzonluları çok severim. En kısa zamanda Trabzon’u ziyaret etmek istiyorum.” dedi.

Ziyaret karşılıklı yöresel hediye taktimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır