Anasayfa » Haber » Kayıt dışı mücadele hız kesmeden devam ediyor

Kayıt dışı mücadele hız kesmeden devam ediyor

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – KAYIT DIŞI MÜCADELESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) ve Trabzon Oteller Birliği iş birliği ile sürdürülen, Turizm sektöründe kayıt dışı işletmelere karşı hukuki mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Trabzon Valiliği, Belediyeler ve Turizm STK’ları, Türkiye’ye örnek olabilecek 8 aylık bir çalışmanın ardından kayıt dışı konaklama karşısında eylem planını uygulamaya koydu. Kent içerisinde farklı ilçelerde işletilen ve İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı bulunmayan konaklama tesislerine karşı başlatılan hukuki mücadele kapsamında ikinci aşamaya geçildi.

Belediyelerden Tam Destek

Geçtiğimiz gün Trabzon Valiliği önünde gerçekleştirilen basın açıklaması ile resmen hukuki mücadele içerisinde olduklarını belirten Trabzonlu otelciler, Trabzon Oteller Birliği ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği ortaklığında Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM’e ziyaretlerde bulundu.

Görüşmelerin ardından açıklamada bulunan Avukat Begüm GÜREL; “Kayıt Dışı tesislere ilişkin ortaya koymuş olduğumuz raporun ve başlatmış olduğumuz hukuki mücadelenin takipçisi olmaya devam ediyoruz. Bugün şehrimizin iki büyük ilçesi Ortahisar ve Akçaabat’ı ziyaret ettik. Başkanlarımıza samimiyetleri, mücadelemizin başından bu yana bizlere gösterdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimizi ilettik. Valiliğimiz koordinasyonunda sunmuş olduğumuz dilekçelerimizi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze elden teslim ettik. Bundan sonraki süreçte Belediyelerimiz ve Zabıtalar sahada gereken çalışmaları yapacaklar. Kısa süre içerisinde güzel sonuçlar almaya başlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

En Az Kaçak Akçaabat’ta!

Oteller adına konuşan Sümerya Demirci; “Yoğun bir şekilde ilerleyen çalışmalar kapsamında ortaya koyulan verilere göre Trabzon’da görülen kayıt dışı 28 bin yatak kapasitesinin yalnızca 4 bini Akçaabat’ta görülürken, ruhsatlandırma aşamasında en detaylı analizi ortaya koyan ilçe de Akçaabat olarak görülmekte. Bu noktada Belediye Başkanımız Sn. Osman Nuri Ekim’e teşekkürlerimizi yüz yüze ilettik ve kendileri destek mesajları ile bizlere cesaret verdiler.” şeklinde açıklamalarda bulundu

Ortahisar’a Özel Teşekkür!

Avukat Begüm Gürel ve beraberindeki turizmciler; saha ziyaretleri aşamasında karşılaştıkları açlık ve susuzluktan bitkin düşmüş bir sokak köpeğini, Ortahisar Belediyesi Küçük Dostlar Kliniği’ne götürdüklerini belirttiler ve sokak hayvanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı Başkan Ahmet Metin GENÇ’in özel bir teşekkürü hak ettiğini vurguladılar.

Avukat Gürel; “Uzun süredir hayvan hakları konusunda çalışmalar yürütüyorum. Burada gördüğüm, Trabzon’un sokak hayvanlarının hakları konusunda, Türkiye’nin bulunduğu seviyenin çok çok üzerinde olduğu. Tekrar tekrar kent yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum. Küçük dostumuz, yürütmekte olduğumuz mücadelemizin bizlere bir hediyesi olarak kalacak. Otelcilerimizden birisi sahipleneceğini belirtti, bizler de BG Hukuk Bürosu olarak bütün bakım masraflarını karşılayacağız.” dedi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...