enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İran heyeti ile işbirliği imkânları görüşüldü

09.12.2021
A+
A-

thi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret eden İran heyetiyle, başta ticaret olmak üzere kültür ve turizm alanında işbirliği yapılmasıyla ilgili görüşme gerçekleştirildi.

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası Başkanı Mehrdad Saadat Dehghan ve Urumiye Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinden oluşan heyet TTSO’yu ziyaret etti. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meclis başkanlık divanı ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen İran heyeti, Trabzon’un kendileri için öneminden bahsederek işbirliğini geliştirmek istediklerini vurguladı. Görüşmede ayrıca işbirliği yapılabilecek sektörlerle ilgili karşılıklı bilgilendirme gerçekleştirildi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kısa süre önce online olarak gerçekleştirdikleri toplantıda, İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası Başkanı Mehrdad Saadat Dehghan ile işbirliği protokolü imzaladıklarını belirterek, “Bu protokolün kısa süre sonrasında bu ziyaretin gerçekleştirilmesi işbirliği konusundaki kararlılığı göstermesi bakımından önemli. Amacımız çok eskiye dayanan ilişkilerimizin bulunduğu İran ile başta ticaret olmak üzere kültür ve turizm alanında da etkili ve sürdürülebilir işbirliği yapmak” dedi.

Ziyaretin anısına karşılıklı plaket sunulurken, konuk heyet TTSO Özel İpekyolu Müzesi’ni de ziyaret etti.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır