enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İMKB MTAL’DEN ÜNİVERSİTE TANITIM VE MESLEKÎ YÖNLENDİRME GÜNLERİ

17.04.2018
A+
A-

thi – İMKB MTAL’DEN ÜNİVERSİTE TANITIM VE MESLEKÎ YÖNLENDİRME GÜNLERİ

Ortahisar İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 16-17 Nisan tarihlerinde Yenicuma Mahallesi’ndeki okul binasının bahçesinde “Üniversite Tanıtım Günleri ve Meslekî Yönlendirme” adı altında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinliğe Valimiz Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz, Ortahisar Kaymakamı ve eşi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve okul idarecileri katıldı.

Tanıtım Günleri kapsamında “Giyim Üretim Teknoloji ve Grafik alanı öğrencilerinin defilesi gerçekleştirilirken, Şengül Yavuz programın sonunda tanıtım stantlarını gezdi.

Tanıtım ekinliklerinin ilk ayağında Trabzon’da bu yıl 8. sınıflarda okuyan öğrencilere okulun bütün bölümleri tanıtıldı. Veliler ve öğretmenler gelecek sene 9. sınıfta okuyacak öğrencileri bu etkinliğe götürürlerse okul ve alan seçiminde onlara yol göstermiş olacaklar.

Öte yandan şu anda 9. sınıfta okuyan İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu sene sonunda 10. sınıfta okuyacakları bölümleri seçecekler. Bu tanıtım günleri öncelikle o öğrencilerin bölüm seçmelerinde onlara kılavuzluk edecek. Böylece bu faydalı etkinlik aynı okulda okumakta olan öğrencilerin bilinçli bir seçim yapmalarına yardımcı olacak. Bu da onların gelecekteki meslekî başarılarına olumlu olarak yansıyacaktır.

“Üniversite Tanıtım Günleri ve Meslekî Yönlendirme” etkinliği aynı zamanda söz konusu okulun 12. sınıfında okuyan öğrencilere de bölüm ve meslek seçmelerinde, yurdumuzun dört bir yanındaki üniversiteleri yakından tanımalarında yardımcı olacak. Bu amaçla Türkiye’nin dört bir yanından birçok özel üniversite 16-17 Nisan tarihlerinde okul bahçesinde stantlarını açarak bağlı bulundukları üniversiteleri öğrencilere tanıtacaklar. Böylece öğrenciler gelecek yıl için tercih yapmada daha bilinçli hareket edecekler.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır