enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hacısalihoğlu “Turizm yatırımları sosyal yaşam ve eğlence alanlarına yönelmeli”

12.04.2017
A+
A-

thi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, turistlerin Trabzon’da daha fazla kalmasını sağlayıcı yatırımlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, “Turistlerin sosyal yaşam ve eğlence konularındaki talepleri çok fazla. Bu konuda yatırımlar yapılması gerek” dedi.

Turizm sezonu öncesinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak tanıtım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, kentin Nevruz döneminde İranlı turistlerin ağırlıkta olduğu misafirleri ağırladığını belirterek, “Nevruz tatili çok hareketle geçti. Özellikle İran’dan gelen turistler büyük bir turizm hareketi yarattı. Alışverişte Trabzon’un imkânları oldukça iyi. Ama bize gelen talepler doğrultusunda sosyal yaşam ve eğlence yönündeki talepler de çok fazla. Sadece İranlılar değil, Körfez ülkelerinden gelen turistlerin de talepleri bu doğrultuda” dedi.

Hacısalihoğlu, “İşadamlarımızın artık bundan sonra sosyal yaşam ve eğlence ile ilgili sektörlerde yatırım yapmalarını bekliyoruz. Turistin daha fazla şehrimizde kalması daha fazla para bırakacağı anlamı taşımaktadır. İşadamlarımızı bu yönde yatırıma davet ediyoruz. Böylece turistler Trabzon’da tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edecek, hem alışveriş yapacak hem de eğlenebilecek. Amacımız turistlerin Trabzon’da daha fazla kalmasını sağlamak” diye konuştu.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır