Anasayfa » Haber » Fındık tüccarları Trabzon’da site istiyor

Fındık tüccarları Trabzon’da site istiyor

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon il merkezinde manav olarak da adlandırılan fındık tüccarları toplu olarak bir arada bulunabilecekleri bir sitenin kurulmasını istiyorlar.

 

Fındık ticaretinin bir asırdan fazla geçmişi bulunan Trabzon’da genellikle Pazarkapı semtinde yer alan tüccarlar, bulundukları kesimde TOKİ kanalı ile kentsel dönüşüm uygulamaları yapıldığını hatırlatarak, bir çok işyerinin yıkıldığını, zor şartlar altında alış veriş yapabildiklerini söylediler.

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ile Yönetim Kurulu üyesi Celil Karabinaoğlu ve Genel Sekreter Nazlı Genç’ten oluşan heyet, fındık ticareti ile iştigal eden üyelere ziyaretlerini sürdürüyorlar.

Genellikle Pazarkapı semtinde fındık ticareti ile iştigal eden üyelere yapılan ziyaret sırasında, manavlar kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılan binalarda yer alan işyerlerinin ortadan kalkması ile zor durumda kalındığı tespit edildi. Yaşanan mağduriyetin giderilmesi için de aynı semtte belirlenecek bir alanda yaklaşık 20 işyerini kapsayan bir Fındıkçılar Sitesinin kurulması için borsanın girişimlerde bulunması istendi.

Meclis Başkanı Arslantürk ile Yönetim Kurulu Başkanı Ergan da, fındık tüccarlarının haklı isteklerini ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşerek çözmeye çalışacaklarını söylediler.

Ziyaretler sırasında ticaret erbabına Borsa Üyelik Belgeleri de takdim edildi.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...