enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Endonezya heyetinden TTSO’ya ziyaret

10.07.2021
A+
A-

thi – Endonezya’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dionnisius Swasono ve Başkâtip Fadlullah Bimanin, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret ederek ikili işbirliği olanakları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

TTSO yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Endonezya heyetini Trabzon’da görmekten mutluluk duyduklarını belirten Başkan Hacısalihoğlu, “İlişkileri ileriye götürme konusundaki çabanızı takdirle karşılıyorum. Trabzon’da Endonezya Fahri Konsolosluğu açma kararınız da iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesine yardımcı olacaktır. İlişkilerin sürdürülebilir hale getirilmesi gerekir. İki ülke ticaret odaları arasındaki bağlar güçlendirilmeli. Buna katkı sağlayacak olan da fahri konsoloslardır. İki ülkenin işadamları da iş yapma konusunda oldukça istekli” dedi.

Endonezya’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dionnisius Swasono ise Trabzon’daki iş dünyası ile daha yakın temasta bulunmak amacıyla fahri konsolosluk açmayı kararlaştırdıklarını belirterek, “Amacımız iki ülkenin işadamlarının karşılıklı yatırım fırsatlarını değerlendirmesidir” dedi. Swasono, Endonezya’daki çeşitli fuarlar ve diğer konularda Başkan Hacısalihoğlu’na bilgi verdi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır