Anasayfa » Haber » DORTMUND TRABZON TANITIM GÜNLERİ DKİB İHRACAT TANITIMI

DORTMUND TRABZON TANITIM GÜNLERİ DKİB İHRACAT TANITIMI

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

ALMANYA DORTMUND’DA DÜZENLENEN “HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON’UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

ATC_3345 (Copy)

Almanya’nın Dortmund kentinde 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ”Her Yönüyle Trabzon” etkinlikleri organizasyonunda DKİB olarak açılan Narenciye Tanıtım Grubu standında narenciye ürünleri açısından önemli bir pazar olan Almanya’da bahse konu ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi, Trabzon’un dış ticaret potansiyelleri ile Trabzon ihracatı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda, Almanya Dortmund’da 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Her Yönüyle Trabzon” temalı Trabzon günleri tanıtım etkinliği aracılığıyla Trabzon ilimizin bütün Avrupa’ya tanıtılmasının amaçlandığı bahsekonu organizasyonda DKİB, Trabzon’un dış ticaret potansiyeli, ihracat imkânları, ihraç ürünleri ve ihracatçıların tanıtımını hazırlanan materyallerle fuar alanında açılan standa gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz olarak NTG- Narenciye Tanıtım Grubunun destekleriyle gerek bölge ihracat potansiyelini ilgili kesimlere aktarılmış gerekse de narenciye ürünleri açısından önemli bir Pazar olarak tespit edilen Almanya tüketicisine narenciye ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

ATC_3338 (Copy)

Fuar tanıtım standında Ülkemiz narenciye ürünlerinin yanısıra Trabzon İlimizin ihracatı ve ihracatçıları konusunda yoğun bilgi talep edilmesi ve bu suretle standımıza gösterilen ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etmiş ve gelecekte Almanya’ya yönelik gerçekleştirilecek faaliyetlerimiz için önemli bir adım teşkil etmiştir.

Bunun yanında, resmi heyet mensupları ile birlikte Dortmund’da bulunan üniversite ve teknoloji geliştirme bölgelerine yapılan inceleme ziyareti ve yapılan görüşmelerde önemli tecrübeler edinilmiş ve bunun yanında bir teknoloji kenti olan Dortmund’daki Üniversite ve teknoloji geliştirme bölgeleri ile iş birliği protokolleri imzalanması da bizler için önemli bir kazanım olmuştur.

 

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

Başkan Zorluoğlu Olimpiyatlara Hazırlanan Sporcuları Ağırladı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal ...

Moloz’un Çehresi Değişecek

Pdf OluşturYazdırthi – Moloz mevkisinde inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ...

Büyükşehir Her Alanda Teyakkuzda

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına her alanda devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadelede ...

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘19 Mayıs’ Mesajı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve ...

Trabzon’un Projeleri Masaya Yatırıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’da yapımı devam eden ve yapılması ...