Anasayfa » Haber » DORTMUND TRABZON TANITIM GÜNLERİ DKİB İHRACAT TANITIMI

DORTMUND TRABZON TANITIM GÜNLERİ DKİB İHRACAT TANITIMI

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

ALMANYA DORTMUND’DA DÜZENLENEN “HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON’UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

ATC_3345 (Copy)

Almanya’nın Dortmund kentinde 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ”Her Yönüyle Trabzon” etkinlikleri organizasyonunda DKİB olarak açılan Narenciye Tanıtım Grubu standında narenciye ürünleri açısından önemli bir pazar olan Almanya’da bahse konu ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi, Trabzon’un dış ticaret potansiyelleri ile Trabzon ihracatı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda, Almanya Dortmund’da 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Her Yönüyle Trabzon” temalı Trabzon günleri tanıtım etkinliği aracılığıyla Trabzon ilimizin bütün Avrupa’ya tanıtılmasının amaçlandığı bahsekonu organizasyonda DKİB, Trabzon’un dış ticaret potansiyeli, ihracat imkânları, ihraç ürünleri ve ihracatçıların tanıtımını hazırlanan materyallerle fuar alanında açılan standa gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz olarak NTG- Narenciye Tanıtım Grubunun destekleriyle gerek bölge ihracat potansiyelini ilgili kesimlere aktarılmış gerekse de narenciye ürünleri açısından önemli bir Pazar olarak tespit edilen Almanya tüketicisine narenciye ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

ATC_3338 (Copy)

Fuar tanıtım standında Ülkemiz narenciye ürünlerinin yanısıra Trabzon İlimizin ihracatı ve ihracatçıları konusunda yoğun bilgi talep edilmesi ve bu suretle standımıza gösterilen ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etmiş ve gelecekte Almanya’ya yönelik gerçekleştirilecek faaliyetlerimiz için önemli bir adım teşkil etmiştir.

Bunun yanında, resmi heyet mensupları ile birlikte Dortmund’da bulunan üniversite ve teknoloji geliştirme bölgelerine yapılan inceleme ziyareti ve yapılan görüşmelerde önemli tecrübeler edinilmiş ve bunun yanında bir teknoloji kenti olan Dortmund’daki Üniversite ve teknoloji geliştirme bölgeleri ile iş birliği protokolleri imzalanması da bizler için önemli bir kazanım olmuştur.

 

 

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...