enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

DOKA Yönetim Kurulu’nda 2019 faaliyetleri görüşüldü

20.10.2018
A+
A-

thi – Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) 108. Yönetim Kurulu Toplantısı, Artvin’de yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda Gümüşhane Valisi Okay Memiş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Artvin Valisi Ömer Doğanay, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Ordu Valisi Seddar Yavuz, belediye başkanları, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve diğer ilgililer katıldı.

DOKA Dönem Başkanı Gümüşhane Valisi Okay Memiş, “Artvin tıpkı Gümüşhane gibi dağlara kayalıklara kurulmuş. Bunlar dezavantaj gibi görünse de avantaja çevrilebilir. Bize düşen görev bunu avantaja çevirmektir. Bölgemizin merkezi Trabzon ve diğer illerimizdir. Bununla birlikte Artvin gibi Gümüşhane gibi coğrafi konum itibariyle dezavantajı olan illerin pozitif ayrımcılıkla desteklenmesinde fayda görülebilir. Bölgemizin en önemli geçim kaynağı turizm diye düşünüyorum. Bu yöne yönelik proje ve yatırımlara ağırlık vermemiz lazım” diye konuştu.

Toplantıda, 2019 yılı genel faaliyetlerin planlanması, 2018 yılı fizibilite desteği programına ilişkin projeler ile idari ve mali işlerin değerlendirilmesi gibi konular görüşüldü.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır