Anasayfa » Haber » Çukurçayır’da İtfaiye Müfrezesi Açıldı

Çukurçayır’da İtfaiye Müfrezesi Açıldı

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun üzerinde hassasiyetle durduğu itfaiye teşkilat yapısının güçlendirilmesi çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yangınlara en hızlı şekilde müdahale edilebilmesi amacıyla ‘Çukurçayır İtfaiye Müfrezesi’ hizmete açıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesi’nde itfaiye müfrezesi açıldı. İlk olma özelliği taşıyan itfaiye müfrezesi ile Çukurçayır ve yakın mahallelerde meydana gelebilecek yangın, kaza ve kurtarma gibi acil durumlara en hızlı şekilde müdahale edilmesi amaçlanıyor. Çukurçayır itfaiye müfrezesinin açılışına İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Olcay Bal, Muhtarlar Dairesi Başkanı Ali Kemal Bektaş, Çukurçayır Mahallesi Muhtarı Hüseyin Erkut ile itfaiye personeli katıldı.

SIRADA PELİTLİ VE MOLOZ VAR

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ortahisar İtfaiye Grup Amirliğine bağlı olarak Çukurçayır Mahallesi ve yakın olan diğer mahallelerde olası yangın, kaza, kurtarma gibi acil durumlara en kısa zamanda müdahale edebilmek amacıyla Çukurçayır İtfaiye Müfrezesi hizmete açılmıştır.  Yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı, yüksek binalardan oluşan ve araç trafiğinin yoğun olduğu Çukurçayır Mahallesi’nde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için bölgede itfaiye müfrezesi hazır bulundurulacaktır. İtfaiye Dairesi Başkanlığımızın yeniden teşkilatlanması planı çerçevesinde Ortahisar ilçesinde hizmete açılan Çukurçayır itfaiye müfrezesinin ardından Moloz ve Pelitli Mahallesi’nde de itfaiye müfrezelerinin açılması planlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com
x

Check Also

Tarımsal Üretim için Borsa-Belediye İşbirliği

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon’un Ortahisar Belediye meclisinde gurubu bulunan partilerin temsilcilerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık ...

Tarihi Avrasya Pazarı Projesi İçin İmzalar Atıldı

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon için önemli bir yere sahip, tarihi Avrasya Pazarı Projesi için ...

Şinik (Akçaabat) OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Pdf OluşturYazdırthi -Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı Trabzon Valiliği’nde gerçekleştirildi. Trabzon Valisi ...

Büyükşehir’in 2020 Yılı Faaliyet Raporu Oy Birliği İle Kabul Edildi

Pdf OluşturYazdır thi – Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 3’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı ...

Slovenya pazarına giriş ve yatırım fırsatları TTSO üyelerine anlatıldı

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa İşletmeler Ağı tarafından düzenlenen çevrimiçi ...