enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çoruh Edaş’tan Yomra’ya Kesintisiz Enerji Yatırımı

20.06.2023
A+
A-

thi – Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Trabzon ili Yomra ilçesindeki proje çalışmaları kapsamında Kaşüstü Mahallesi’nin elektrik altyapısını yeniledi ve yer üstündeki kabloları yer altına taşıdı. Kaşüstü Mahallesi’nin enerji tedariki için gerekli altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla bölge yeni bir çehre kazandı.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon’da yatırımlarına devam Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Trabzon’un Yomra ilçesinde gerçekleştirdiği yatırımlar kapsamında şehir şebekesi alçak gerilim, orta gerilim aydınlatma elektrik dağıtım şebekesi tesis çalışmalarını tamamladı.

Ayrıca, Yomra merkez Kaşüştü Mahallesi sınırlarında artan enerji taleplerini karşılamak amacıyla bir adet monoblok trafo merkezi yerleştirilirken, havai hatları yeraltı kablolu tesis ederek bölgede daha modern bir görüntü elde eden Çoruh EDAŞ, ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yapılaşmalara yönelik kapasite artışları sağladı. Yeni ring şebeke tesisi ile de alternatif kaynaklar oluşturularak, kesinti sayı sürelerinin azaltılması hedeflendi.

YOMRA’YA SON BİR YILDA 16.6 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yeraltı kablolu tesis çalışmalarında, 21 adet galvaniz aydınlatma direği, 10 adet saha dağıtım panosu, 3 bin 600 metre alçak gerilim, 1.400 metre orta gerilim kablosu kullanılarak yeraltı şebekesi tesis edildi. Proje kapsamında 1 Milyon TL’lik yatırım harcaması yapılırken Yomra ilçesine son 1 yılda 16.6 Milyon TL yatırım yapıldı.

Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama “Yatırım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Çalışmalarda sağlamış oldukları destekler için Yomra Belediyesine teşekkürlerimizi sunarız” denildi.

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır