Anasayfa » Sanat » Çarşıbaşı Yavuz Mahallesi’nde şehitler için mevlit okutuldu

Çarşıbaşı Yavuz Mahallesi’nde şehitler için mevlit okutuldu

image_pdfPdf Oluşturimage_printYazdır

Çarşıbaşı Yavuz Mahallesi’nde şehitler için mevlit okutuldu

Yavuz Mahallesi şehidini unutmadı

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesi Yavuz Mahallesi’nde, Yavuz Köyü Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği (YAVUZ-DER), Yavuz Gençlik Derneği ve Yavuz Mahallesi Muhtarlığı tarafından akşam namazının ardından mevlid-i şerif ve Kur’an-ı Kerim okutuldu.

mevlit (2) (Copy)

Yavuz Mahallesi Merkez Camii’nde akşam namazından sonra yapılan programa Çarşıbaşı İlçe Jandarma Komutanı Abdurrahman Çakır, İlçe Müftüsü İbrahim Gümüş, Çarşıbaşı Halk Eğitim merkezi Müdürü Hasan Kocaman, AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, MHP İlçe Başkanı Halil Kul, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakan Kocaman, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Çağlar, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Çarşıbaşı ilçe Müftüsü İbrahim Gümüş, “Bizler vatanımızda sulh içinde yaşıyorsak, toprağın altındaki şehitler sayesindedir. Çanakkale’de dünyada eşi ve benzeri olmayan bir savaş yaşandı. Çanakkale savaşına katılanlar, Peygamber efendimizin müjdesine nail olmak için adeta ölüme koşarcasına şehitlik mertebesi için canlarını vermiştir. Aziz şehitlerimizin hatıratlarını yaşamak için herkesin Gelibolu Yarımadasını ve şehitliklerimizi görmeleri gerekir. Çanakkale’yi anlamak, şanlı ecdadımıza minnet duygularımızı arz etmek için onları anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Namaz ve duaların ardından programa katılan vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı. Yavuz Mahallesi Muhtarı Osman Gelleci, Yavuz Köyü Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği (YAVUZ-DER) Başkanı Aydın Gelleci ve Yavuz Gençlik Derneği Başkanı Sezgin Gelleci programa katılanlara teşekkür etti.

Hakkında TH

TH
E-mail: trabzonhaberinfo@gmail.com

Cevapla

x

Check Also

AKUT Trabzon’dan AFAD’a ziyaret

Pdf OluşturYazdırthi – AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. Yılı nedeniyle ...

Tüm Türkiye örnek bahçeleri uygularsa fındığın ihracat geliri 6 milyar dolara çıkar

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzon Ticaret Borsası tarafından sektörle ilgili kuruluşların katkı ve destekleri ile uygulanan ...

Trabzon ekonomisine değer katanlar ödüllerini aldı

Pdf OluşturYazdırthi –  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası ve Gelir İdaresi ...

Trabzonspor’un 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Pdf OluşturYazdırthi – Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler ...

Besin Zehirlenmelerine Karşı Öneriler

Pdf OluşturYazdırthi – Gıda zehirlenmeleri riski yaz aylarında artıyor. Mikroorganizmalar sıcak havalarda çok daha kolay ...